4:03 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > חשד לטרור בארה"ב: מטוס התרסק בקונטיקט

חשד לטרור בארה"ב: מטוס התרסק בקונטיקט

טייס מתלמד אזרח ירדן, שלמד טיסה בארה"ב ריסק את מטוסו בעיר קונטיקט. כעת נבדק האם היה זה נסיון פיגוע טרור במדינה או תאונה

טרור מכוון או תאונה מצערת? ממצאים ראשוניים מהתרסקות המטוס הקל בקונטיקט, בה נהרג הטייס, אזרח ירדני, ונפצע אדם נוסף, מעלות כי לא היתה זו תאונה כי אם "פעולה מכוונת", זאת לפי דיווח ה-"פוקס ניוז". במועצה הלאומית לבטיחות בתעבורה (NTSB) מסרו היום (ד') את ההודעה  עם התאונה כביכול וציינו כי ה-FBI יוביל את החקירה, האם ייתכן כי מדובר למעשה בנסיון פיגוע טרור.

מטוס קל,.ארכיון, פלאש 90
פיגוע או תאונה? ארכיון, פלאש 90

ראש העיר קונטיקט, איסט הרטפורד, מוסר כי מחקירה של הגבר ששרד את ההתרסקות עולה כי היא לא נבעה מתאונה. הניצול מסר לחוקרים פרטים למרות שהוא מאושפז כרגע בבית החולים במצב קשה.

מפקד המשטרה המקומית, סקוט סנסום, מסר כי ההתרסקות אירעה בסמוך למפעל של חברת המנועים "Pratt&Whitney", שהוגדרה על ידי סנסום "תשתית קריטית". עם זאת, לא ידוע על כוונות ספציפיות לפגוע במפעל.

מדיווח שפורסם בעיתון "הרטפורד קיורנט", עולה כי לא מדובר בפיגוע כי אם באיזו נקמה, בה טייס מתלמד והמדריך שלו התווכחו לפני ההתרסקות, והסטודנט אמר כי הוא לא מתכוון להמשיך ולהטיס את המטוס, וריסק אותו. חיפוש ראשוני בביתו של ההרוג לא העלה ראיות לכוונות לפיגוע טרור.

ההרוג הוא פראס פרייטח, בן 28, שהגיע לארצות הברית בשנת 2012 עם אשרה ללימוד טיסה, כך לפי העולה מפרסום העיתון "ניו יורק טיימס" האמריקאי.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפקח נותן את הדו"ח לפעילים ברמת אביב. צילום: בית חב"ד רמת אביב ג'

עיריית ת"א נתנה דו"ח לחב"דניקים שהפעילו דוכן תפילין ונרות לשבת

פקח עירייה רשם דו"ח לחב"דניקים בגין העמדת דוכן תפילין וחלוקת נרות לשבת ברמת אביב