למרות ההבטחות – משחקי הכדורגל בהר הבית נמשכים: עולים יהודים להר הבית דיווחו בתקופה האחרונה על התחדשות המשחקים חרף הבטחת המשטרה למנוע זאת.

בשבועות האחרונים נצפו על ידי עולים להר הבית משחקי כדור המתקיימים בשטח ההר, כאשר במקרים רבים לא פעלו השוטרים במקום על מנת לאכוף את החוק ולעצור את המשחקים.

"השבוע נצפו על ידי העולים להר גם בשעות הבוקר וגם בשעות הצהרים משחקי כדור שנמשכו למרות מחאת העולים", כתב עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו במכתב למפקד מחוז ירושלים במשטרה ניב יורם הלוי. "אנו פונים בבקשה לפעול בנחישות ובנחרצות נגד משחקי הכדור, בין בשעה שיהודים עולים להר ואף בזמן שעולים יהודים אינם נוכחים בהר, אף בדרך של העמדה לדין של המבזים את המקום".

רק לפני שלושה חודשים פנה עורך הדין בלייכר למשטרה, בדרישה שתטפל בתופעה, ובתגובה למכתב, התחייבה המשטרה לחדד את הנהלים ולמנוע את המשחקים.

מתנועת חוזרים להר נמסר: "לצערנו למרות התחייבותה של משטרת ישראל ולמרות הוראת בג"ץ, משחקי הכדורגל בהר נמשכים, בעוד שעם היהודים מקפידים על קלה כבחמורה והם אינם מורשים אפילו להתפלל ולהסתובב בחופשיות בהר. אנו מקווים ומצפים שמשטרת ישראל תתחיל לאכוף את החוק גם כלפי הפורעים הערבים ולא רק נגד יהודים".לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי