פרסום ראשון: מחקירת יאח"ס עולים ממצאים שמחזקים מאוד את החשדות שחשפנו במסגרת החשד לסרסור והטרדה מינית של סוהרות בשב"ס. גורם המעורה בפרטים אמר לערוץ 20 כי "החקירה מתקדמת וצפויה להסתיים במהלך השבועות הקרובים".

"החקירה מתקדמת וצפויה להסתיים במהלך השבועות הקרובים"

 

ממידע שהגיע לידי ערוץ 20 עולה כי חלק גדול מן המעורבים בפרשה כבר נחקרו והעידו. החקירה נפתחה לפני כשבוע ביחידה לחקירת סוהרים בלהב 433.

כזכור, נציבת שב"ס הורתה על הוצאת קצין המודיעין לחופשה כפויה. מדוברות שב"ס נמסר כי החופשה תימשך עד לסיום הליכי הבירור והחקירה בעניין החשד להטרדה מינית של סוהרת על ידי אסיר בטחוני ובירור התנהלות הסגל והיחידה במקרה זה.

עטאללה מרצה מאסר עולם ונחשב לאחד ממנהיגי המחבלים בכלא גלבוע. לטענת הסוהרות, המחבל הוא זה שמנהל את שגרת החיים בכלא והקצינים נענים לגחמות שלו על מנת לשמור על שקט.
לפני כשבועיים חשפנו בחדשות 20 את עדותה של נ', סוהרת בכלא גלבוע, בפרשת ההטרדות: "הוא (המחבל) היה מבקש שהסוהרת הגבוהה והיפה תבוא לעבוד. אמר לי 'את תהיי קצינה בזכותי'. הלכתי ודיווחתי והמפקדים בכלא לא עשו עם זה כלום. הוא היה עובר ונוגע בי כאילו בטעות".

"הכניסו אותי לעבוד שם בכוונה! הלכתי למפקד שלי ואמרתי לו 'תגיד שישתמשו באימא שלהם בתור אובייקט מיני', למה אני צריכה כאילו לשרת את האינטרסים למה? למה? למה? זה מחבלים", סיפרה הסוהרת.

נ' חזיקה את עדותה של י', סוהרת נוספת אשר עדותה נחשפה בשבוע שעבר בחדשות 20 והציפה פרשה חמורה של סוהרות שהוטרדו מינית בכלא גלבוע על ידי מחבלים שדרשו מקצין הכלא להעביר אותן לאגף הביטחוני.לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי