ארגון הטרור דחה הצעה של ישראל לעסקת , כך דווח הבוקר (א') ברשת ב'.

על פי הדיווח, ישראל הציעה להחליף את אחד משני האזרחים הישראלים המוחזקים בידי חמאס בעזה,  והישאם א-סייד, באחיו של בכיר חמאס העצור בישראל.

הישאם א סייד ואברה מנגיסטו. תמונות: באדיבות המשפחות
ואברה מנגיסטו. תמונות: באדיבות המשפחות

עוד דווח כי פעיל החמאס הוא העציר הלוקה בנפשו בילאל רזאיינה שנתפס לפני כחודשיים. על פי ההצעה, ההחלפה עם מנגיסטו או א-סייד שלוקים אף הם בנפשם, הייתה אמורה להתקיים ממניע הומניטרי.

חמאס דחה את ההצעה בטענה כי הוא רוצה "עסקה שלמה או כלום". בנוסף, אמר מקור בארגון הטרור לרשת ב' כי החמאס יברך על תיווך מצרי בעניין השבת הנעדרים.

בחודש שעבר דיווח העיתון הערבי-ישראל "כל אל-ערב" כי ישראל וחמאס מנסות לרקום עסקת חילופי שבויים חדשה בתיווך קטאר. המידע נמסר מפי מקור בחמאס. במסגרת העסקה, חמאס ישיב לישראל את גופות החיילים הדר גולדין ואורון שאול ז"ל ואת האזרחים אברהם מנגיסטו לצד שני אזרחים נוספים הנמצאים ברצועה.

על פי הדיווח, חמאס דורש את שחרורם של כ-60 משוחררי עסקת שליט אותם ישראל עצרה מחדש במבצע "שובו אחים". ישראל בתחילה התנגדה, אך התרצתה בהמשך – בתנאי שאלו יגורשו לרצועת עזה או לקטאר, אך לא ליהודה ושומרון. חמאס מצדו, מסרב לתנאי זה.

בתוך כך, אמר הבוקר השר : "אני מקווה שהמפגש עם המשלחת הטורקית שהגיעה לישראל אחרי הסכם הפיוס יביא לחתימה על הסכם הספקת הגז מישראל לטורקיה, ובנוסף גם מידע על הנעדרים הישראלים ברצועת עזה".

איוב קרא. צילום: מארק ישראל סאלם
מקווה שהמשלחת הטורקית תסייע במידע על הנעדרים. איוב קרא. צילום: מארק ישראל סאלם

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.