ארגון הטרור דחה הצעה ישראלית לעסקת , כך פרסמה הבוקר (ד') רשת אלג'זירה. על פי הדיווח, ארגון הטרור דחה את ההצעה שהועברה באמצעות מתווכים, כיוון שלא ענתה למינימום דרישותיו.

חמאס דחה  את ההצעה. דובר הזרוע הצבאית של חמאס. צילום: פלאש 90
חמאס דחה את ההצעה. דובר הזרוע הצבאית של חמאס. צילום: פלאש 90

פרסום זה מצטרף לדיווח מתחילת השבוע ברשת ב' לפיו חמאס דחה הצעה של ישראל לעסקת שבויים. על פי דיווח זה, ישראל הציעה להחליף את אחד משני האזרחים הישראלים המוחזקים בידי חמאס בעזה,  והישאם א-סייד, באחיו של בכיר חמאס העצור בישראל.

עוד פורסם כי פעיל החמאס הוא העציר הלוקה בנפשו בילאל רזאיינה שנתפס לפני כחודשיים. על פי ההצעה, ההחלפה עם מנגיסטו או א-סייד שלוקים אף הם בנפשם, הייתה אמורה להתקיים ממניע הומניטרי.

חמאס דחה את ההצעה בטענה כי הוא רוצה "עסקה שלמה או כלום". בנוסף, אמר מקור בארגון הטרור לרשת ב' כי החמאס יברך על תיווך מצרי בעניין השבת הנעדרים.

בחודש שעבר דיווח העיתון הערבי-ישראל "כל אל-ערב" כי ישראל וחמאס מנסות לרקום עסקת חילופי שבויים חדשה בתיווך קטאר. המידע נמסר מפי מקור בחמאס. במסגרת העסקה, חמאס ישיב לישראל את גופות החיילים הדר גולדין ואורון שאול ז"ל ואת האזרחים אברהם מנגיסטו לצד שני אזרחים נוספים הנמצאים ברצועה.

על פי הדיווח, חמאס דורש את שחרורם של כ-60 משוחררי עסקת שליט אותם ישראל עצרה מחדש במבצע "שובו אחים". ישראל בתחילה התנגדה, אך התרצתה בהמשך – בתנאי שאלו יגורשו לרצועת עזה או לקטאר, אך לא ליהודה ושומרון. חמאס מצדו, מסרב לתנאי זה.

הישאם א סייד ואברה מנגיסטו. תמונות: באדיבות המשפחות
ואברה מנגיסטו. תמונות: באדיבות המשפחות
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.