על רקע המתיחות סביב , קרא ח"כ () לנקוט יד קשה כלפי האוכלוסייה הפלסטינית להקים בית כנסת על ההר.

ח"כ בצלאל סמוטריץ'. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ח"כ בצלאל סמוטריץ'. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בשיחה עם ערוץ 7 אמר סמוטריץ: "הייתי מקים בית כנסת בהר הבית היום בבוקר. אם מישהו חושב שדרך הטרור והאלימות ודרך טבח של משפחה הוא יסיג את הריבונות שלנו לאחור, לו אני ראש ממשלה אני הבוקר סוגר את ההר לתפילת ערבים ומקים בית כנסת ליהודים ואם תמשיכו בטרור ההר ייסגר סגור לערבים ויהיו רק יהודים".

במקביל טען כי התגובה לפיגועים צריכה להיות גביית מחיר מהאוכלוסייה ביו"ש. "יש את השקר שאומר 'בואו נפריד בין אוכלוסייה לבין '", הוא מסביר. "אבל במציאות, מכיוון שהטרוריסט הזה, חיית האדם הזאת שעשתה את הטבח בליל שבת, עד דקה לפני הטבח הוא היה אוכלוסייה. הוא לא היה שייך לתשתית חמאס גדולה, הוא צמח בתוך ערוגה שמצמיחה טרוריסטים, תשתית של הסתה של תמיכה של תשלום משכורות, אווירה שמעודדת את הדבר הזה".

לדבריו, "דווקא בגלל שאיכות החיים שלהם השתפרה, אפשר היום לגבות מחיר כבד מאוד ולהמחיש את מחיר ההפסד כתוצאה מן הטרור. הייתי מחזיר את המחסומים, סוגר את הצירים, שולל את היתרי העבודה, מחזיר את הכתרים שהיו בשכונות בירושלים כפי שברקת עשה נהדר לפני שנה וחצי וממחיש את מחיר ההפסד. אם יהיה שקט יהיו לכם חיים טובים. אם יהיה טרור אתם לא תחיו".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.