8:41 25/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ח"כ גטאס: יהודים מנסים לשרוף כפרים ערבים

ח"כ גטאס: יהודים מנסים לשרוף כפרים ערבים

על אף שכוחות הביטחון הודיעו כי ככל הנראה המציתים הם לאומנים ערבים, חה"כ מהרשימה המשותפת מזהיר מפגיעה הפוכה: "חושש שיהיה תג מחיר" ,

ח"כ באסל גטאס (הרשימה המשותפת) פנה היום ליועץ המשפטי לממשלה ולשר לביטחון פנים, בדרישה לפתוח בחקירה נגד אזרחים יהודים שלדבריו מסיתים ברשתות החברתיות נגד ערבים.

מוטרד. באסל גטאס. צילום: פלאש 90
מוטרד. באסל גטאס. צילום: פלאש 90

בקשתו של ח"כ גטאס באה בעקבות מספר פוסטים שפורסמו בימים האחרונים על רקע גל השריפות, הקוראים לשרוף ישובים ובתים של ערבים.

"לצערי הרב ולתדהמתי הרשתות החברתיות שורצות קריאות הסתה גזעניות נגד ערבים וקריאה והסתה לנקיטת פעולה של הצתת ושריפת יישובים ערבים", אמר ח"כ גטאס בפנייתו. "ובעוד שכבוד השר לביטחון פנים כבר ביום הראשון לשריפות הורה למשטרה לעקוב אחרי הרשתות החברתיות ולחקור ולעצור מיד מסיתים ערבים, לא שמעתי התייחסות דומה של השר למסיתים גזעניים הממלאים את הרשת מצד שני".

עוד הדגיש כי "שהתגברות השריפות ביישובים הערבים עלולה להיות תוצאה של קריאות אלה ושל מעשי נקם בידי חמומי מוח או אף התארגנויות כמו 'תג מחיר'. אי לכך אני תובע ממך ומשאר רשויות החוק לפעול לחקירת ומעצר המסיתים ולהגשת כתבי אישום נגד כל מי שמסית לשריפה".

בתוך כך תושב בקעת אונו נעצר אתמול (שבת) בחשד להסתה ברשת חברתית, לאחר שקרא לביצוע מעשי נקמה בעקבות ההצתות בימים האחרונים ברחבי המדינה. הוא עוכב לחקירה, הודה במיוחס לו, נעצר ושוחרר היום בבית המשפט בתנאים מגבילים. החשוד קרא בפוסט שפרסם בפייסבוק להצית בתים של ערבים כנקמה על מעשי ההצתות בתקופה האחרונה.

בין השאר כתב החשוד: "אנשים מנסים לשרוף אותנו, אני בעד לשרוף אותם בחזרה", "דין חיפה וירושלים כדין אום אל פאחם – לשרוף אותם בחזרה בני שרמוטות", "ברוך השם גם אנחנו שורפים אותם" ו"פשוט לשרוף כפרים של ערבים בחזרה זו מלחמה. לכל השמאלנים שמאמינים בשלום תדעו שברשות הפלסטינית לשרוף אצלנו עוד מקומות".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"