16:15 17/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ח"כ ביטן: "מעדיף שהערבים לא ינהרו ולא יגיעו בכלל לקלפי"

ח"כ ביטן: "מעדיף שהערבים לא ינהרו ולא יגיעו בכלל לקלפי"

יו"ר הקואליציה הסביר כי "95% מהם בוחרים ברשימה המשותפת שלא מייצגת את ערביי ישראל, אלא את האינטרס הפלסטיני", ולכן הבהיר כי "עדיף היה שלא היו מצביעים כלל"

יו"ר הקואליציה דוד ביטן (הליכוד) אמר היום (שבת) במסגרת אירוע "שבתרבות" במבשרת ציון, כי היה מעדיף ש"הערבים לא ינהרו לקלפיות בכלל ולא יגיעו לקלפי".

שוב מעורר סערה. ביטן. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
שוב מעורר סערה. ביטן. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ביטן נתבקש להתייחס באירוע לקריאה של ראש הממשלה בנימין נתניהו ביום הבחירות להצביע מאחר שהערבים מגיעים בהמוניהם לקלפי. "הייתי מעדיף שהערבים לא ינהרו לקלפיות ולא יגיעו בכלל לקלפי. 97% מהם בוחרים ברשימה המשותפת, שלא מייצגת את ערביי ישראל, אלא את האינטרס הפלסטיני", אמר.

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, הגיב לדברי ביטן ואמר: "הוא הפך את עצמו לשופר של ראש הממשלה ממשיך להוכיח כי כל מה שיש להנהגה הזאת להציע זה גזענות בוטה ופופוליזם זול. האמירה העלובה היומית שלו מבטאת את הפחד של ראש הממשלה מהתחזקותנו הפוליטית. למול הגזענות הזאת המחוייבות שלנו היא להמשיך לעבוד ולהעצים את כוחנו הפוליטי".

ח"כ יוסף ג'בארין מרשימתו הוסיף וקרא להדחת ביטן: "במדינה מתוקנת דברי גזענות כאלה היו מביאים לפיטוריו המידיים של יו"ר קואליציה. איך הייתה המערכת הפוליטית בצרפת מגיבה אם פוליטיקאי בכיר היה אומר שהוא מעדיף שיהודים לא יגיעו לקלפי?"

השר לשעבר עמיר פרץ מהמחנה הציוני טען כי "הקול קול ביטן, הידיים ידי נתניהו, העיתוי יום זכויות האדם הבינלאומי. את הממשלה הזו חייבים להחליף!". ח"כ איציק שמולי הוסיף: "פשוט אמירה דוחה וגזענית, אומר בקול רם את מחשבות פטרונו שכל ערבי ישראלי הוא מחבל לאומן בפוטנציה. אין יותר נמוך מזה".

גם ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, זעם על דבריו: "ביטן הוא קול אדוניו החושף את האמת על הכיוון אליו אנחנו מובלים. כרגע זה פופולרי, אך כשנתקרב נראה תהום".

מאשים. אהוד ברק. צילום: פלאש 90
מאשים. אהוד ברק. צילום: פלאש 90
ביטן התייחס גם לפירוק תאגיד השידור הציבורי, ואמר כי "70% שהתאגיד ייסגר". "את ההחלטה הסופית על התאגיד יקבלו ראש הממשלה ושר האוצר. זו החלטה פוליטית. עובדי התאגיד החדש לא עושים שום איזון ואנחנו כבר רואים לאיזה כיוון התאגיד הולך", אמר ביטן. "אני לא מסתיר את הרצון שלי לסגור את התאגיד ולייעל את רשות השידור. לדעתי, 70% שהתאגיד ייסגר".

על ההתכנסות המחודשת של ועדת השחרורים בנושא בקשתו של הנשיא לשעבר והאנס המורשע משה קצב, טען ביטן כי יש לנהוג בו "כמו בכל אסיר ולשחרר אותו לאחר שריצה שני שליש". עוד טען: "מה גם שגורמים המקצועיים אמרו שהוא עבר בהצלחה את תהליך השיקום שלו", אף שקצב עדיין מסרב לעבור את הטיפול המרכזי לעברייני מין בכלא".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

לוחמי הכוחות הדמוקרטים הסורים חוגיים את נצחונם על דאעש בא-ראקה, 17 אוקטובר 2017. צילום: רויטרס

אחרון לוחמי דאעש גורש מא-ראקה

המרכז הסורי לזכויות אדם' הודיע כי העיר נוקתה לחלוטין מן הטרוריסטים האסלאמיסטים. א-ראקה שנכבשה ב-2014 נחשבה לבירת "המדינה האסלאמית"