19:37 17/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מסיתים ובוכים: ח"כ אוחנה על צביעות השמאל

מסיתים ובוכים: ח"כ אוחנה על צביעות השמאל

יום אחרי נאומי ההסתה בכיכר רבין ע"י מנהיגי השמאל, שואל ח"כ אמיר אוחנה: "אם יקרה שוב שמישהו חדור אידאולוגיה ואמונה בצדקת דרכו, יקום ויעשה מעשה?"

ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) העלה בעמוד הפייסבוק שלו פוסט ארוך בעקבות עצרת הזיכרון לראש הממשלה יצחק רבין ז"ל שהפכה למפגן הסתה נגד ראש הממשלה הנוכחי. בפוסט כתב אוחנה על סוגי הסתה שהרצוג שכח להזכיר אמש בכיכר.

"ומה אם זה יקרה שוב" ח"כ אוחנה. פלאש 90
"ומה אם זה יקרה שוב" ח"כ אוחנה. פלאש 90

האם הסתה עובדת לשני הכיוונים?

וכך כותב ח"כ אוחנה: "הסתה. בשיח הישראלי, לומר על מישהו "נאצי"/"היטלר" מבטא משמעות קיצונית וברורה. פירושו שאותו אדם הוא בן מוות. לא רק בגלל שהחוק לעשיית דין בנאצים ובעוזריהם קובע עונש מוות, אלא משום שהנאצים באמת היו – גם בזמן אמת – בני מוות מהבחינה המוסרית. אילו היה קם אדם ומחסל את היטלר – הוא היה גיבור, לא רוצח. מורדי הגטאות והפרטיזנים שהצליחו לחסל נאצים – הם גיבורים – לא רוצחים" כותב אוחנה.

ח"כ אוחנה מעלה את התהיה האם הסתה עובדת רק מימין: "ואכן, השמתו של רבין ז"ל במדי SS היתה לא רק מגונה משלל היבטים אחרים – היא היתה גם בגדר הסתה לאלימות. אבל… האם זה עובד לשני הכיוונים?"

"בסרטון שעלה לאוויר בשבוע שעבר מטעם תומכי תאגיד השידור הציבורי, מוצג נתניהו כהיטלר, ורגב, ביטן וסחבק – כקצינים נאצים. עד כדי כך התאגיד חשוב" כותב אוחנה "בהתייחסות אחרת למפגשים המרובים של נתניהו עם העיתונאים לאחרונה (באמת קץ הדמוקרטיה), הוא הוצג כהיטלר המעיר הערה בנוגע לרבים שהגיעו לתדריך היום".

"כשנתניהו נופף בהזדמנות אחרת לשלום לחבריו בכינוס הליכוד, כתב עיתונאי שטוף שנאה: "אז זה המועל יד החדש? לקראת 'תבחרו בי ואשאר אתכם לנצח לאלף שנים?'" מספר חה"כ. "המשטרה לא דפקה על דלתותיהם כפי שחיפשה את חבתי שיפי פז לאחר ש"העליבה עובד ציבור" (השחיתה תמונות של ראש עיריית תל אביב)".

"ואם זה יקרה שוב?"

אוחנה הביא את דבריו של יו"ר האופוזיציה, בוז'י הרצוג, אמש בכיכר: "אמש, בעצרת "מנצחים את ההסתה" לזכר רבין, אמר בוז'י הרצוג, יו"ר האופוזיציה, את הדברים הבאים מעל הבמה: "הערב אנחנו יוצאים למלחמה על הדמוקרטיה (מלחמה, בוז'י? במלחמה יש אויב שצריך לחסל. מיהו האויב, אדוני יו"ר האופוזיציה?). הערב אנחנו יוצאים למלחמה על הבית. הערב אנחנו יוצאים למלחמה על המדינה. לפני 21 שנים הם הבטיחו שישתנו. שילמדו את הלקח. שיעשו חשבון נפש. לפני 21 שנים הם צפו מהמרפסת על חבורות הבריונים תולים תמונות של רבין במדי SS ושתקו…וכעבור 21 שנים שוב שותקים ושוב עוצמים עיניים. 21 שנים – והשנאה מרימה ראש. 21 שנים וההסתה שוב כאן. השנאה אותה שנאה. ההסתה אותה הסתה. והמנהיג אותו מנהיג!"

ואם מישהו יקום ויעשה מעשה? העצרת בכיכר. פלאש 90
ואם מישהו יקום ויעשה מעשה? העצרת בכיכר. פלאש 90

"והדברים, שדומים להם ברוח ובמנגינה נשמעים ללא הרף כלפי אנשי הימין בכלל וכלפי נתניהו בפרט, לא נותרים בחלל האוויר. הם מחלחלים. לאחרונה חל יום הולדתו ה-67 של נתניהו. באחת הקבוצות נשאלה השאלה, "מה תאחלו לו?" להלן מקבץ תשובות:" מעיד ח"כ אוחנה על התגובות שראה: "מוות מהיר". "מוות !!". "שימות".

"ואם זה יקרה שוב?" שואל חה"כ "אם יקרה שוב שמישהו חדור אידאולוגיה ואמונה בצדקת דרכו, יקום ויעשה מעשה? ינצל שעת כושר – ו"יגאל" את העם? השב"כ והמשטרה אינם קיר בלתי עביר".

"וכן, אני יודע" כותב אוחנה "הסתה קיימת מכל הכיוונים. אבל איכשהו, כשהיא מגיעה מצד מסוים – זו תמיד חוסר הבנה, סאטירה, פרודיה. נו…הומור. אמירה מיותרת. אולי זה לא בטוב טעם אבל לא צריך להגזים…הסתה?! מה פתאום".

אמיר אוחנה מביא את דבריו של יו"ר האופוזיציה בזמן כהונת רבין כראש ממשלה: "בוא אגיד לך אדוני יו"ר האופוזיציה, מה קרה לפני 21 שנה, כשהקהל קרא "רבין בוגד" בנוכחות מי שהיה אז יו"ר האופוזיציה: הקהל: "רבין בוגד! רבין בוגד!" נתניהו: הוא לא בוגד. הוא טועה. הוא טועה בגדול. והוא גם יפנה את דרכו. אבל הוא איננו בוגד! איננו בוגד. לא, לא!" והקהל בשלו: "רבין בוגד! רבין בוגד!" נתניהו: "לא, איננו! יש לנו כאן עסק עם יריבים פוליטיים, לא עם אויבים! אנחנו בני עם אחד!"

"כן. זה בטח ייפול על הרבה אוזניים ערלות. אבל אפשר גם אחרת" קובע אוחנה "המלחמה היחידה שלנו היא עם אלה הקמים עלינו לחסל אותנו וכאלה יש מספיק מסביב. הם, אכן – אויבים. עם היתר – בין אם אנחנו מאוהבים ברעיון הזה יותר או פחות – אנחנו באותה סירה. גם אם יש חילוקי דעות, ואפילו ביקורת חריפה, ותמיד יש – אם נקדח חור בקרקעית הסירה – אפילו בצד של היריב – נטבע כולנו"

ומסיים את הפוסט בברכת "ערב טוב ומלא פרופורציות".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ספליט גבאי הביצה שהתחפשה

רגב נגד גבאי: "החלטת להתחפש לימין"

שרת התרבות תקפה את דברי יו"ר מפלגת העבודה כי לא יפנה ישובים במסגרת הסדר עתידי עם הפלסטינים: "המסכה לא מסתירה את עמדותיכם שפוגעות בביטחון ישראל"