10:13 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > חייל חרדי הותקף בבית כנסת בירושלים

חייל חרדי הותקף בבית כנסת בירושלים

חייל חרדי שהגיע להתפלל בבית הכנסת "זכרון משה" בירושלים הותקף ע"י קיצוניים

חייל חרדי הותקף הערב ע"י קיצוניים חרדים לאחר שהגיע להתפלל בבית הכנסת "זכרון משה" בירושלים. אופנוע משטרתי שהגיע למקום כח שיטור שהגיע למקום באופנוע הגן על החייל עד לחילוצו.

תקיפת החייל הערב. קרדיט: באזזנט

בחוגים מסוימים של החברה החרדית, מותקפים אלו הבוחרים להתגייס "וזוכים" לכינוי 'חרד"קים' – חרדים קלי דעת.

בשבוע שעבר הורשע חרדי, פעיל 'הפלג הירושלמי', שהואשם בתקיפת חייל חרדי במהלך תפילה. הוא בגין העלבת עובד ציבור: "קריאת תיגר על המדינה". המתלונן, פ.מ., הגיע לבית הכנסת כשהוא לובש מדי צה"ל, בלוויית אביו. הנאשם קרא לעבר המתלונן "חרדק, תסתלק מפה מהר, תוריד את הכיפה, מה אתה מתפלל פה", תוך שהוא מסית את המתפללים נגד המתלונן.

הפטריוטים מדברים על הרשעת תוקף החייל

קיצוניים תקפו רב שתמך בגיוס בני ישיבות

בתחילת החודש קיצוניים תקפו את הרב משה הבלין וחדרו לביתו שבקרית גת. התקיפה התקיימה על רקע תמיכתו של הרב המכהן כרבה של קרית גת וכראש ישיבת חב"ד בעיר, בהסכם הגיוס של בני הישיבות.

המוחים הביעו תרעומת על ההסכם שלדבריהם חתם הרב מול צה"ל בעניין גיוס חסידי חב"ד. עדי ראיה סיפרו כי למקום הגיעו לפחות 20 פעילים שצעקו ופיזרו כרוזים נגד הרב. הרב הבלין ואשתו ניסו ללא הצלחה להבריח את המוחים. רעיית הרב פונתה לבית החולים לאחר שחשה ברע.

"יש להעביר מסר ברור לאותם מתפרעים שמדינת ישראל לא תסבול כל סוג של הסתה או אלימות נגד אותם חיילים ורבנים", אמר שר הביטחון ליברמן בתגובה לתקיפה. השר דרש "למצות את הדין ולהחמיר בענישה כלפי תוקפיו של הרב משה הבלין".

הותקף בביתו ע"י קיצוניים. הרב משה הבלין. מתוך ויקיפדיה
הותקף בביתו ע"י קיצוניים. הרב משה הבלין. מתוך ויקיפדיה

לדברי השר, "תקיפת הרב היא חציית קו אדום והמקרה הזה צריך שישמש בידי מערכת אכיפת החוק תמרור אזהרה כלפי אלו שמאיימים, משמיצים ופוגעים בחיילים חרדים ובמי שפועל למען שילובם של החרדים בצה"ל".

"רק פעולה החלטית ובלתי-מתפשרת וענישה משמעותית כלפי אותם תוקפים תוכל לשים סוף לתופעות הפסולות הללו ואני מצפה ממערכת אכיפת החוק על כל זרועותיה לפעול בהתאם", הוסיף ליברמן.

כמה ימים מוקדם יותר פנה שר הביטחון במכתב אל שרת המשפטים, איילת שקד, ואל השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, בבקשה להעביר מסר תקיף למסיתים נגד המתגייסים החרדים, כי המדינה לא תהיה סובלנית כלפי אלימות והסתה נגד רבנים וחיילים.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פורץ שנתפס בבנק בירושלים. צילום: דוברות המשטרה

פורץ נתפס "על חם" במהלך שוד בנק בירושלים

המשטרה עצרה לפנות בוקר תושב שועפט בן 23 במהלך פריצה לסניף בנק בדרום ירושלים, כשהוא מסתובב במקום ומחטט במגירות