"האפשרות שנראה את מדינת ישראל בטוחה לצד קיומה של מדינה פלשתינית הולכת ונמוגה", כך אמרה שרת החוץ של במהלך תדרון של מועצת הבטחון של האו"ם ביום שני האחרון וקבעה כי " איננו בר השגה".

מוגריני. צילום: לע"מ
מוגריני. צילום: לע"מ

סוכנות "מען" הפלשתינית מדווחת כי בתגובה למהומות המתמשכות שפרצו ברחבי המזה"ת, מוגריני אמרה כי צרכי הבטחון של מרחב המזרח התיכון צריכים "לדחוק בכולם לחדש את המאמצים על מנת לסיים את הסכסוך (הישראלי-פלשתיני)". שרת החוץ של האיחוד האירופי הדגישה כי יש במחלוקות והמאבקים סביב המקומות הקדושים בירושלים את הפוטנציאל להצית חוסר יציבות פוליטית בכל האזור, והביעה תקווה כי השסעים באזור יובילו את שני הצדדים ליטול חלק ביוזמה הצרפתית וכי אלו ישתתפו בפסגת השלום שצפויה להתקיים עד סוף השנה האזרחית.

יש לציין כי עד כה נתניהו דחה את וקרא לפלשתינים לפתוח במו"מ ישיר וללא מתווכים. לדבריו, יוזמת השלום הערבית יכולה להוות "בסיס לתהליך השלום". מנגד ראש הממשלה הפלשתיני, ראמי חמדאללה, אמר היום, כי הוא מסרב להצעה הישראלית למשא ומתן ישיר במקום שיתוף פעולה עם . לדברי חמדאללה, נתניהו "מנסה להרוויח זמן".

מספר פעילים פלשתינים ביקרו את פתרון שתי המדינות ואמרו כי הוא אינו בר השגה וכי הוא אינו צפוי להביא שלום בר-קיימא, בעודם מציעים להקים מדינה דו-לאומית עם זכויות שוות לישראלים ולערבים כאחד.

מדינה דו-לאומית, "פתרון המדינה האחת", צוברת תמיכה רבה בקרב פלשתינים, כך על פי "מען". לדבריהם מדובר באפשרות הטובה ביותר לשמר את זכויות האדם של הפלשתינים מחד ומאידך לקבל הכרה בזכות השיבה.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.