הוועדה המשותפת של הכנסת חוקה אישרה לקריאה ראשונה את חוק ההסדרה ברוב של 9 מול 6.

ההצבעה בוועדה המשותפת. חוק ההסדרה
ההצבעה בוועדה המשותפת. חוק ההסדרה

חרף התנגדותו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שהצהיר שלשום כי ניתן להעתיק באופן זמני את אם החוק ייבלם, בכנסת ממשיכים לקדמו. החוק צפוי לעלות היום להצבעה בקריאה טרומית, ככל הנראה בשני נוסחים שונים.

ההבדל בין הנוסחים הוא סעיף 7 השנוי במחלוקת אשר מחיל את החוק גם על עמונה ועל פסקי דין נוספים. בבית היהודי מקדמים את החוק, בכולנו טענו כי הסעיף מהווה פגיעה בבג"ץ והצהירו כי לא יתמכו בחוק מעבר לקריאה טרומית. מי שניסה אתמול להציג לכך פתרון הוא יו"ר הקואליציה דוד ביטן שהצהיר כי ההצבעה בוועדה ובמליאה תהיה עם שתי אופציות עם ובלי סעיף שבע העוסק בעמונה ובבית המשפט.

 כל הפרטים על חוק ההסדרה ב"לפני כולם"

יו"ר הוועדה ח"כ ניסן סלומינסקי לאחר ההצבעה: "הוועדה המשותפת אישרה את הצעת חוק ההסדרה שמשמעותה שכנסת ישראל מסדירה בצורה טובה את מצב התושבים והיישובים באיו"ש בכלל ונותנת פתח לתקווה טובה לעמונה, נתיב האבות, תשעת הבתים בעופרה ועלי. ל-450,000 אזרחי ישראל שגרים ברחבי ארצנו מגיע לחיות כמו כל אזרח. יש להם את כל החובות ומגיעות להם כל הזכויות. מגיע להם לדעת שזהו ביתם ושאף אחד לא ידפוק להם בדלת ויאמר שצריך להתפנות".

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן אמר הבוקר בראיון לרדיו קול חי בנוגע לאפשרות שהחוק לא יעבור בקריאה ראשונה: "אם הקואליציה איננה רוצה לנהוג על פי הכללים, אז באמת נלך לבחירות" קובע בן דהאן ומוסיף "יש כללים ברורים איך קואליציה מתנהלת. אני מאמין שלא נגיע לזה בספו של דבר. צריך לזכור שהממשלה פה אחד החליטה לתמוך בחוק ההסדרה וכשההמשלה מחליטה כל גורמי הקואליציה מחוייבים לכך. אני מאמין שכל חלקי הקואליציה יתעשתו ויבינו שאם רוצים קואליציה שתישמר, צריך לנהוג על פי הכללים".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.