על רקע שיתוף הפעולה של "" עם שורה של ארגונים אנטי ישראלים הנחתה , , את להשעות את הקשר עם מינרבה, הפועל בחסות . הארגון פועל בין היתר עם הארגונים האנטי ישראלים הוועד הציבורי למניעת עינויים בישראל, גישה, , המוקד להגנת הפרט, במקום, עמק שווה ועוד.

מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר מסביר מדוע הוא תומך בהשתתפות בדיון נגד ישראל, מתוך "הפטריוטים"

"לארגונים אלה רקורד של התעלמות מזכויות האדם של היהודים" אמרה חוטובלי "רובם מעורבים בפעילות אנטי ישראלית ומשרד החוץ לא ישתף פעולה עם ארגונים המכפישים את ישראל מעל כל במה אפשרית".

סגנית שר החוץ חוטובלי גם דרשה להסיר באופן מיידי את שמו של משרד החוץ הישראלי מהאתר של מינרבה שציין את המשרד כאחד מתומכיו: "משרד החוץ מעולם לא מימן את הארגון הזה, שבמסווה של פעילות אקדמית, מקדם אג'נדה פוליטית בשיתוף פעולה עם ארגונים רדיקליים".

"מסורים לקידום המחקר והחינוך לזכויות האדם"

באתר האוניברסיטה העברית מוצג הארגון במילילם הבאות: "מרכז מינרבה לזכויות האדם באוניברסיטה העברית הוא מהמרכזים הבולטים בנוף האקדמי הישראלי, המסורים לקידום המחקר והחינוך לזכויות האדם. המרכז יוזם פרויקטים רבים המבקשים לקדם את המחקר ורמת השיח בין אקדמאים, גורמי ממשל, וחברה אזרחית סביב שלל דילמות מקומיות וגלובליות הנוגעות לזכויות אדם. כמו כן המרכז משקיע ועוסק רבות בקידום סטודנטים בולטים מהאוניברסיטה העברית בכדי לפתחם כמנהיגים לשינוי חברתי".

לפי שעה שמו של משרד החוץ טרם הוסר מרשימת תומכי המרכז.

פועל עם ארגונים אנטי ישראלים. מרכז מינרבה לזכויות אדם. אתר האוניברסיטה העברית
פועל עם ארגונים אנטי ישראלים. מרכז מינרבה לזכויות אדם. אתר האוניברסיטה העברית

הודעת סגנית שר החוץ מגיעה בעקבות התייחסותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו להופעתם של ארגוני השמאל "בצלם" וארגון "ידידי שלום עכשיו בארה"ב" בדיון במועצת הביטחון של האו"ם וכתב בעמוד הפייסבוק שלו כיצד הוא רואה את עצם הדיון ואת מהות הארגונים המשתתפים בו.

יתר על כן, שוחח ראש הממשלה עם יו"ר הקואליציה, דוד ביטן והחליט כי עם תחילת מושב הכנסת ישונה חוק השירות הלאומי, כך שלא יהיה ניתן לבצע שירות לאומי, בשורות ארגון "בצלם". נתניהו אף פנה כבר בעבר בסוגיה ליועמ"ש שאמר כי צריך לשנות את החוק, וכך מתכוון ראש הממשלה לפעול.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.