23:41 24/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > חה"כ קיש: "לשלוח את ח"כ שלח לפוליגרף"

חה"כ קיש: "לשלוח את ח"כ שלח לפוליגרף"

הסערה הפוליטית החדשה: התכתשות ליכוד יש עתיד בפרשת מחדל המודיעין בנושא מנהרות הטרור.

חשיפת מסמך גורמת לסערה בכנסת. נודע על קיומו של מסמך סודי שנכתב ע"י צחי הנגבי בעת כהונתו כיו"ר ועדת חוץ וביטחון. המסמך מזכה לחלוטין את ראש הממשלה, הדרג המדיני והצבאי, ממה שנחשב כמחדל מודיעיני בנושא המנהרות. למסמך מצורפות ציטוטים מהדיונים של הוועדה בכנסת הקודמת, שעושים חסד עם הדרג המדיני והצבאי וטוענים שלא היה מחדל בהיערכות למבצע. גורמים בוועדה הגיבו בחריפות למסמך: "הנגבי כלל לא היה חבר בוועדה בתקופת המבצע. המסמך חובר בתמורה לקידום לתפקיד שר". הבוקר מאשים הנגבי "ח"כ עופר שלח הדליף את המסמך" שלח בתגובה: "מדובר בטענות שקריות ומפרכות" ח"כ יואב קיש "אני קורא לשלח לבצע בדיקת פוליגרף".

הבוקר, בראיון לגלי צה"ל, תקף צחי הנגבי את עופר שלח. לדבריו לא היה מישהו אחר בוועדה מלבד שלח שראה את המסמך, "ח"כ שלח הדליף אתמול מסמך שהוא סודי ביותר. זה היה דבר מגוחך. מדליפים בדרך כלל לא נחשפים, אבל מה שקרה זה שאותו מכתב ששלחתי ליו"ר הכנסת – מצאתי לנכון שלא רק אני והוא נדע על קיומו. ביקשתי שמי מאנשי הוועדה לשירותים חשאיים שמעוניין במסמך – שיבוא למזכירת הוועדה. היחיד שהגיע היה עפר שלח. הוא בחור חרוץ, ואחרי כמה דקות עמית סגל שאל שאילתות את מזכירות הוועדה ויו"ר הכנסת".

חשש חמור להדלפה
חשש חמור להדלפה

הנגבי המשיך "בפעם הראשונה בתולדות ועדת המשנה שהייתה אי של ניקיון, אדם מהוועדה הזו, בלי שמץ של בושה, לא מתבייש ומדליף אפילו לא באופן מדויק מסמך שהוא יודע שהוא סודי ביותר", הוסיף הנגבי. "אני לא הייתי מאמין על עופר"

הנגבי הגיב לטענה שהושמעה ע"י חברי וועדה כי הוא לא היה חבר בוועדה בזמן צוק איתן, "אני נכנסתי לוועדה לפני שנה. בדיוק התנהל דיון ציבורי מאוד נרחב, מה ידע הדרג המדיני והצבאי על המנהרות? נכנסתי למסע של תמלילי ישיבות הוועדות שלא הייתי חבר בהן. ביקשתי מהצוות המקצועי לאתר לי את המבואות שבהן הייתה התייחסות לכך, והסתבר לי כעובדה שכל הדיווחים שנמסרו לוועדה המסווגת בשנה וחצי שלפני 'צוק איתן' הבהירו את החשיבות של מציאת מענה לבעיית המנהרות, ואת ההפנמה של הדרג המדיני והצבאי של הבעיה".

בתגובה השיב ח"כ עופר שלח, ״המכתב שכתב צחי הנגבי לא הודלף על ידי, מדובר בטענות שקריות ומופרכות. ובכל מקרה מכתב של יו״ר וועדת החוץ והביטחון ליו״ר הכנסת הוא אינו מסמך מסווג מדיוני וועדות המשנה אלה מכתב אישי שלו.  הנגבי, שיותר מכל פוליטיקאי אחר אמור להיזהר שבעתיים באמירת אי אמת, מנסה להסיט את הדיון, מהמעילה שלו בתפקידו כיו״ר הוועדה לטובת ניסיון הגנה על ראש הממשלה לטענות שקריות על הדלפה. במקום לעסוק במהות שאליה אין להנגבי תשובות, הוא בוחר לעסוק באיך זה הגיע לתקשורת.״

בעקבות הדברים ח״כ יואב קיש מהליכוד, תקף את שלח וקרא לו לעבור פוליגרף: ״עננה כבדה רובצת על ראשו של חה״כ עפר שלח. אני קורא לו לבצע בדיקת פוליגרף על מנת להוכיח שלא הדליף חומר סודי ביותר מועדת החוץ והבטחון." כמו כן חה״כ יואב קיש פנה ליו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח״כ אבי דיכטר, לבחון את העניין ואם יש בכך אמת, לסלק את חבר הכנסת עפר שלח מועדת החוץ והביטחון לאלתר.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"