2:56 17/01/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > כך התקבלה בעראבה המחבלת שהשתחררה מהכלא

כך התקבלה בעראבה המחבלת שהשתחררה מהכלא

15 שנה אחרי שנעצרה בפרשה ביטחונית שהסעירה את המדינה, המחבלת לינה ג׳רבוני מעראבה בגליל השתחררה והתקבלה בתשואות ברחוב הפלסטיני

ברשות הפלסטינית קיבלו בחגיגות שמחה את שחרורה של המחבלת לינה ג׳רבוני שהשתחררה בתום ריצוי 15 שנות מאסר בגין סיוע לפעילי ג׳יהאד אסלמי שביצעו פיגועי טרור בשטח ישראל.

המחבלת לינה ג׳רבוני התקבלה בחיבוקים
המחבלת לינה ג׳רבוני התקבלה בחיבוקים

ג׳רבוני נעצרה יחד עם אחותה בפרשה שטלטלה את המדינה לפני 15 שנה כאשר שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל חשפו את פעילותן של שתי האחיות מהגליל. תחילה נעצרה  לינה ג'רבוני, אז בת 28, ומחקירתה עלה כי גם אחותה למיס, שותפה לריגול והיא נעצרה גם יחד איתה. השתיים הורשעו באשמה של מגע עם סוכן חוץ, סיוע לאויב במלחמה, תמיכה בארגון טרור והתארגנות בלתי חוקית.

לינה הייתה זו שיצרה קשר טלפוני עם מפקד הג'יהאד האסלאמי באזור ג'נין. בחקירתה הודתה כי העבירה לידי פעילי הארגון מידע שכלל תצלומי תעודות זהות ישראליות למטרת זיופן וכניסת מחבלים באמצעותן לשטח ישראל. בנוסף היא התבקשה להקים תשתית טרור שתסייע למחבלים לביצוע הפיגועים.

הפרשה לוותה עם חשדות חמורים כנגד השתיים לפיהן הן היו חלק בסיוע לביצוע פיגוע הטרור בצומת יגור, פיגוע בו נהרגו 8 בני אדם. אולם המשטרה והשב״כ לא הצליחו להוכיח קשר של השתיים באופן מוחלט. כאמור, הבוקר לינה שוחררה והתקבלה כגיבורה ברחבי הרשות הפלסטינית.

מודעות ברשתות החברתיות הפלסטיניות על המחבלת לינה ג׳רבוני
מודעות ברשתות החברתיות הפלסטיניות על המחבלת לינה ג׳רבוני
נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

קדצ בדואי

עלייה בגיוס הבדואים לצה"ל: "יש לנו נוער למופת"

תמיר ג'ואמיס, מפקד יחידת הגששים באיו"ש לשעבר ופעיל לגיוס בדואים לצה"ל הקים מכינה קדם צבאית למגזר הבדואי, מציין הישג מרשים ומודה: "יש בדרום בעיה"