במהלך חודש יולי נחשף דו"ח מדאיג ובו מידע על פעילותה של תכנית בת שלושה חודשים מטעם 'ועד הכנסיות העולמי' המתקיימת בישראל.

הפטריוטים מדברים על ההחלטה לגרש פעילי מישראל

גונתן אלחורי חתוך
"שימוש ציני בנצרות". ג'ונתן אלחורי. תמונה: פייסבוק

ג'ונתן אלחורי, דובר 'פורום גיוס העדה הנוצרית' והאב גבריאל נדאף, מספר כי "מדובר בפעילים תומכי BDS המגיעים לארץ על 'וויזת תייר' ומבצעים פעילות בלתי חוקית שמטרתה להציג את באור שלילי ולייצר מציאות בה אשמה בכל. תוך כדי עשיית שימוש ציני בנצרות, כתבי הקודש והמיעוטים כאן בארץ".

הפעילים הנוצרים הם חלק ממאות פעילי עמותות זרות אשר באים מרחבי העולם, נכנסים למדינת ישראל ופועלים להחרמתה. חלק מהפעילים מגיעים לשטחי יהודה ושומרון, שם הם מתסיסים את התושבים המקומיים כנגד כוחות הביטחון ומשבשים את פעילותם, וחלקם פועלים בתוך הקו הירוק כדי להמריד או לפעול לסרבנות גיוס לצה"ל.

ה"" פרוסים במעברים, נקודות חיכוך בין ישראלים לפלסטינים ולצה”ל, ואף בעיר העתיקה בירושלים ומתעדים אך ורק הפרות לכאורה מהצד הישראלי. חלק מהפעילים אף מעורבים בפעילות פוליטית אנטי-ישראלית כגון הפגנות, כנסים והפרות סדר.
בתום שלושת החודשים, חוזרים הפעילים לארצותיהם ומשמשים כ"שגרירים" אנטי-ישראלים. הפעילים מגיעים מאוסטריה, אוסטרליה, גרמניה, שוויץ, דנמרק בריטניה, אירלנד, נורבגיה, שבדיה, פינלנד, ארה”ב וניו-זילנד.

כרגע הקבוצה האחרונה שפעלה בארץ סיימה את תפקידה ובכל רגע צפויה להגיע לארץ קבוצה חדשה שאמורה להתחיל לפעול במסגרת זו.

BDS

בעקבות החשיפה החלו להתבצע פעולות על מנת לעצור את הפעילות הבלתי חוקית שלהם בכך שימנעו את כניסתם לארץ או יוציאו אותם מכאן.
אמש הודיעה הממשלה כי תקים צוות לגירוש פעילי BDS מהארץ. השר לביטחון פנים ושר הפנים אריה דרעי נפגשו אמש וסיכמו על הקמת צוות משותף אשר יפעל לגרש ולמנוע כניסה של למען חרם על מדינת ישראל.

הצוות יפעל לאתר את מאות הפעילים המצויים כיום בישראל, כמו גם למנוע כניסה עתידית של פעילים למען החרם על ישראל.
בראיון לגל"צ סיפר הבוקר השר ארדן כי הפעילים "מצלמים שם, מבצעים מעקב לכאורה אחרי פעילות של כוחות הביטחון".
"בסוף הם אוספים את כל המידע שהם אגרו כאן, חוזרים לארצות מוצאם, מעוותים אותו, מוסיפים לו עוד שקרים ומנצלים את זה כדי לרתום אזרחים לפעילות חרם ודה-לגיטימציה נגד מדינת ישראל", הוסיף ארדן.

[soundcloud url="https://api.soundcloud.com/tracks/277321370" params="auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true" width="100%" height="450" iframe="true" /]השר ארדן בתכנית הבוקר של גל"צ

הצוות שיוקם יפעל לאתר פעילי חרם זרים השוהים בישראל ולהוציאם מכאן חזרה למדינותיהם, כמו גם למנוע כניסה לארץ מפעילי ארגוני חרם.
בישראל קיים חוק החרם כבר מאז יולי 2011, אך לטענת ארדן החוק אינו נאכף.

"זו תופעה לא מקובלת. אף מדינה שפויה לא הייתה מאפשרת אותה. הקמתי גם צוות משפטי שיבחן צעדים שניתן לנקוט כנגד פעילי וארגוני חרם נגד מדינת ישראל.
זה לא הגיוני שהחרם נגד ישראל מדינת ייאסר בהרבה מדינות בעולם החופשי אבל פה בתוך מדינת ישראל לא יהיה לו מחיר. אז יהיה לו מחיר.
זה מתחיל בזרים שצריך לגרש אותם ולהוציא מכאן כדי שלא ינצלו לרעה את הכללים של הדמוקרטיה הישראלית כדי לפעול לסיום קיומה. וגם נגד ארגוני חרם ישראלים יינקטו צעדים שאנחנו עובדים עליהם בימים אלה ממש", אומר ארדן.

יש לציין כי נושא איסוף המידע מלווה ע"י יועצים משפטיים ובשיתוף משרד המשפטים.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.