דף הבית > כלכלה וצרכנות > "חבל שהציבור הישראלי יצטרך שוב להמתין בפקקים"

"חבל שהציבור הישראלי יצטרך שוב להמתין בפקקים"

ח"כ אלי אלאלוף הודיע כי הוא לא ימשיך לדון בנושא קצבאות הנכים וכי הוא משהה את הדיונים עד להודעה חדשה. בארגון "הנכים הופכים לפנתרים" מאיימים להחריף את המאבק

ח"כ אלי אלאלוף הודיע כי הוא לא ימשיך לדון בנושא קצבאות הנכים וכי הוא משהה את הדיונים עד להודעה חדשה.

ח"כ אלי אלאלוף. צילום: פלאש 90

 

בארגוני הנכים כמובן זועמים. לדבריהם, מדובר בהפרה בוטה של ההתחייבויות. "הנכים שנמצאים במצב של משבר כלכלי ולא יכולים להמשיך ולהתקיים מקצבה של 2342 שקל, ובכל יום המצב הולך ומתדרדר עד כדי החלטות קשות אם לקנות אוכל או תרופות".

לדברי אייל כהן ממובילי המאבק, הם נענו בתחילה לבקשתו של חכ" אלי אלאלוף והשעו את המאבק כי חשבו שכך יוכלו לסיים בצורה הכי טובה ומהירה את נושא קצבאות הנכים. אך כעת שממשלת ישראל "משחקת איתם".

"אנו מצהירים כי מיום ראשון מאבק הנכים עולה מדרגה בצורה קיצונית שמדינת ישראל לא ראתה כמותה וחבל שהציבור הישראלי יצטרך שוב להמתין בפקקים", מסר כהן. "כרגע מתוכננת חסימה גדולה מאוד בכדי לשתק לחלוטין את מעברי המדינה באוויר ובים אנו נחליט על הרגע המתאים לביצועו".

הפגנת הנכים חוסמת כביש בקרבת יקום, אוגוסט 2017. צילום: פלאש 90
אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

כביש הטבעת: לתושבי בנימין נמאס לחכות לפתיחה

תושבי בנימין מצפים תקופה ארוכה לפתיחת כביש הטבעת המחבר בין ענתות לירושלים. הכביש שנסלל בשנת 2009 והושקעו בו כ-190 מיליון ש״ח, סגור לנסיעה בשל בירוקרטיה. תושבים שפרצו את הכביש נלקחו לחקירה