למרות התנגדות הממונה על ההגבלים העסקיים ומשרד התקשורת למיזוג בין סלקום לגולן-טלקום, פרסמה אמש סלקום על עלייה דרסטית בקצב ההצטרפות היומי וכן גידול של ממש בהכנסות החברה ברבעון הראשון של 2016.

הרווח הנקי לרבעון הראשון של 2016 הסתכם ב- 59 מיליון ש"ח בהשוואה ל- 26 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד, גידול של 126.9%
מספר שיעור הנטישה בקרב מנויי הסלולר התייצב גם הוא והסתכם ב- 11.1% בהשוואה ל- 11.9% לרבעון אשתקד וכעת החברה מחזיקה בכ- 2.813 מליון מנויי סלולר.

התייצבות בנטישה. סלקום. צילום: פלאש 90
התייצבות בנטישה. סלקום. צילום: פלאש 90

 

מנהל הכספים הראשי של החברה שלומי פרילינג התייחס לנתונים וציין: "ברבעון הראשון של 2016 ראינו המשך שחיקה בהכנסות משירותים, שקוזזה בחלקה מגידול בהכנסות נדידה פנים ארצית ובהכנסות משירות סלקום tv"

שיעור הנטישה של החברה הסתכם בכ- 22 אלף לקוחות ולטענת החברה מרביתם מנויי פרי- פייד (מנויים בעלי כרטיסים נטענים).
כעת ההכנסה החודשית הממוצעת עומדת על 65.2 ש"ח פר מנוי. גידול יפה לעומד הרבעון האחרון של שנת 2015 שעמד על 63 ש"ח.

סלקום tv

המהלך היה נועז ונכון, סלקום רשמה גידול של 11 אלף לקוחות נוספים בערוצי הטלוויזיה שלה (סלקום tv) והיא עומדת כעת על 75 אלף מנויים. מספרים אלה עדיין לא אמורים להדאיג את ענקיות הטלויזיה "HOT" ו "YES" המחזיקות בנתח נכבד הרבה יותר בשוק המדיה.

לאחרונה הודיעה סלקום על הוספת ערוצי ספורט ל"סלקום tv" וראתה תשואה נכבדת מאוד מהמהלך וכתוצאה מכך הוכפל קצב הצטרפות הלקוחות היומי לשירות החברה.

מנכ"ל סלקום ניר שטרן התייחס לתוצאות הרבעון ואמר: "למרות הסביבה התחרותית המאתגרת, ברבעון הראשון של 2016 הצליחה הקבוצה לחזק את איתנותה הפיננסית ורשמה שיפור במדדים הפיננסיים לצד קיטון בהוצאות. ברבעון זה לעומת הרבעון המקביל אשתקד הוכפל הרווח הנקי.

20 News

20 News