דף הבית > אקטואליה וחדשות > ועדת האתיקה נזפה בזוהיר בהלול: "שידר כדורגל"

ועדת האתיקה נזפה בזוהיר בהלול: "שידר כדורגל"

ועדת האתיקה של הכנסת נזפה בח"כ מהמחנה הציוני משום שבשנה האחרונה השתתף בשידורי כדורגל כפרשן, חרף העובדה שידע שהדבר אסור. "מעשיו מהווים הפרה של החלטות הוועדה"

ועדת האתיקה של הכנסת נזפה בח"כ זוהיר בהלול (המחנה הציוני) על כך שהשתתף בשידורי רדיו כפרשן ספורט ובכך הפר החלטה של ועדת האתיקה של הכנסת.

מתגעגע לאולפן? ח"כ זוהיר בהלול. צילום: פלאש 90
מתגעגע לאולפן? ח"כ זוהיר בהלול. צילום: פלאש 90

מהחלטת הוועדה עולה כי בעבר טען בפניה בהלול כי יש לאפשר לו לשדר משדרי ספורט ללא תמורה מכיוון שהם אינם קשורים לעיסוקיו בכנסת אלא לניסיונו רב השנים בתחום הספורט. בשל כך הסכימה הוועדה להתיר לו לשדר ארבע פעמים בשנה. אלא שבינתיים התברר כי בהלול אינו עומד במכסה שנקבעה לו וחורג ממנה. עוד התברר כי לעיתים הוא מפרשן באופן קבוע זאת, בניגוד להחלטת הוועדה ממאי 2017 שקבעה כי אסור לחברי כנסת להשתתף באופן קבוע ומתמיד בתוכניות רדיו וטלוויזיה.

בהחלטת הוועדה נכתב: "התקשרות קבועה בין חבר כנסת לבין גוף תקשורת יכולה לא רק ליצור מחויבות של חבר הכנסת לגוף התקשורת, אלא גם מחויבות הפוכה, עניין שאף הוא אינו רצוי בעת שתכניות וגופי תקשורת אמורים לבקר את חברי הכנסת ופעילותם". באשר לח"כ בהלול נאמר כי הוא "פנה לוועדת האתיקה בקשר להיותו שדרן ספורט, אך לא פעל לפי החלטתה, והדבר נודע לוועדה מקובלנות שהוגשו נגדו".  עוד נאמר כי חרף העובדה שבהלול לא קיבל תמורה עבור השידורים  "מעשיו מהווים הפרה של ההחלטה העקרונית של הוועדה ושל ההחלטה הספציפית שהתקבלה בעניינו".

בנוסף לנזיפה נאמר כי ככל שימשיך להפר החלטות תוטל עליו סנקציה חריפה יותר.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

"70 כלבי הגנה ביהודה ושומרון": הכירו את יחידת הכלבנים הארצית

יחידת הכלבנים לישראל הוקמה במהלך האינתיפאדה השנייה על רקע פיגועי החדירות לישובים. מפקד היחידה: "היחידה פועלת בשלושה תחומים עיקריים: ביטחון, הצלה ואיתור נעדרים"