מלחמת אזרחים אריתראית בלב תל-אביב: נמשכות המסתננים בדרום תל אביב, כאשר באחרונה הופץ ברשתות החברתיות תיעוד של משליכים אבנים על חלונות של חנות בבעלות זרה בדרום העיר.

תיעוד: פייסבוק מאי גולן – May Golan

בתוך כך, לפני זמן קצר במתחם התחנה המרכזית הישנה בדרום ת״א, התרחש עימות בין מסתננים. במהלך העימות וכתוצאה מיידו אבנים, נופץ חלון אוטובוס שהיה במקום. כוחות רבים של מחוז ת״א שנמצאים במקום מטפלים באירוע להחזרת הסדר במקום. נעצרו 2 מהמתעמתים.

 

זכוכית האוטובוס שנופצה. צילום: משטרה

 

מאז יום שישי שעבר מתנהלים בדרום תל אביב קרבות רחוב אלימים בין תומכי המשטר האריתראי למתנגדיו, המטילים אימה על התושבים. זאת על רקע מסיבת יום העצמאות של אריתראה שנערכה בעיר בחסות השגריר ובה השתתפו המסתננים התומכים.

כזכור, בלילה שבין יום ראשון לשני נעצרו 13 חשודים בקטטת רחוב שפרצה ברחוב נווה שאנן בתל אביב. לפי דיווחי המשטרה, במהלך הקטטה יודו אבנים ונפצעו מספר משתתפים. כוחות משטרה רבים הוזעקו למקום כדי למנוע את החרפת האירוע ובמהלך ההשתלטות על המתפרעים אף נפצע שוטר. העימות, בו השתתפו תחילה עשרות משתתפים, החל להתפתח לאירוע אלים, הכולל יידוי אבנים, ונבלם תוך זמן קצר עם הגעת כוחות משטרה רבים למקום. השוטרים ביצעו מעצרים שמנעו את החרפת האלימות בין הצדדים והחזרת השליטה והסדר למקום.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי


:עוד באותו נושא