בתוך פחות מיממה נתרמו כ-60 אלף שקלים ללימודי פסיכולוגיה למיוסם אבו אל-קיעאן באמצעות מימון המונים. אבו אל-קיעאן נעצר בתחילת השבוע על ידי שוטרים סמויים במרכול "סופר יודה" ברחוב אבן גבירול בתל אביב.

אבו אל-קיעאן, תושב חורה בן 19, התגורר בחודשים האחרונים ברחוב ארלוזורוב בתל אביב ועבד בשתי עבודות על מנת לחסוך כסף ללימודי פסיכולוגיה.

"זאת פעם ראשונה שאנשים שאני לא מכיר עוזרים לי", אמר בהתרגשות אבו אל-קיעאן לאחר שנבדק בעיניו בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

מי שעומד מאחורי התרומה הוא ארגון השמאל הקיצוני, פורום דו-קיום בנגב לשוויון אזרחי, הפועל למען הכרה בכפרים הבדואים הבלתי-מוכרים בנגב.

דוברת הפורום, מיכל רותם, סיפרה כי "אחרי שפגשנו את מיוסם הבנו שהוא עבד כל כך קשה כדי לחסוך כסף ללימודי פסיכולוגיה. יש כל כך הרבה אנשים שחיפשו איך לתמוך ולעזור לו, אז חשבנו שהם יוכלו לעזור לו במימון הלימודים וההגנה המשפטית. האמת היא שפתחנו את הקמפיין אחרי השעה 11:00 בבוקר, וכבר הגענו ליותר מ- 80% מימון".

במשטרה ציינו כי העובד, שסובל מחבלות בפניו, נלקח לבדיקות בבית החולים איכילוב וצפוי להשתחרר בהמשך הערב, וכי הוא נמצא תחת מעצר בטענה שתקף את השוטרים. מח"ש פתחו בבדיקת התקרית.

בינתיים, השר לבטחון פנים גלעד ארדן דרש לשמור על איפוק ולחכות לקבלת התמונה המלאה: "אני לא יודע עדיין מה בדיוק היה במעצר המתוקשר עליו כולם דנים כרגע, אבל בשונה מהתקשורת והשיח הציבורי הרשלני שמתקיים כאן, לי יש סבלנות, ובשונה מחלק ממובילי השיח הביקורתי הזה, אני נוהג לדון בדברים רק כשהתמונה המלאה לפני. ולא, סרטון אבטחה זו לא התמונה המלאה, ולחרוץ דין של שוטרים לפני שמכירים את הפרטים זה עוול, ואני לא אתן לזה לקרות", כתב ארדן בעמוד הפייסבוק שלו.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20