התביעה הצבאית הודיעה לבית הדין הצבאי כי היא מתנגדת לבקשת אלאור אזריה לעכב את מועד תחילת ריצוי עונש המאסר בן 18 החודשים שהוטל עליו. "מי שביצע מעשה חמור מן הדין שירצה את עונשו באופן מיידי", נכתב בהודעה לבית המשפט. בהודעה נאמר עוד כי היענות לבקשתו של אזריה תהיה בבחינת "אפליית חיילים אחרים ופגיעה במשמעת הצבאית". אזריה, לפיכך, צפוי להיכנס לכלא ביום רביעי הקרוב.

אלאור אזריה בבית המשפט, צילום: אבשלום ששוני
אלאור אזריה בבית המשפט, צילום: אבשלום ששוני

אמש הגיש אזריה בקשה לדחות את תחילת ריצוי עונשו. אזריה, פנה לרמטכ"ל איזנקוט בקשה להמתקת עונשו ולריצוי יתרת העונש בעבודות שירות, מבקש כעת מבית הדין הצבאי לערעורים לדחות את כניסתו לכלא עד לקבלת החלטת הרמטכ"ל בעניינו.

"נבקש מבית הדין הנכבד לקיים דיון בפניו, בנוכחות הצדדים, ולהיעתר לה ולדחות את מועד תחילת ריצוי המאסר שנגזר על המבקש, עד שהרמטכ"ל יקבל את החלטתו". כתבו פרקליטיו לבית המשפט, והוסיפו כי "במסגרת הבקשה מתבקשת המרת עונש המאסר שניגזר עליו, בעונש מאסר שאורכו כאורך עונש מאסר שניתן לרצותו בעבודות שירות. היה והבקשה תענה, כי אז לא יאלץ המבקש כלל לשהות בבית הסוהר".

כזכור, בשבוע שעבר החליט לוחם כפיר לשעבר שהורשע בהריגה לוותר על אפשרות לערער לבית המשפט העליון, זאת לאחר שערעורו הקודם נדחה ע"י בית הדין הצבאי לערעורים. משמעות ההחלטה היא שהשבוע הוא יתייצב בשעה 10 בבוקר בבית הכלא הצבאי כלא 4 ויחל לרצות את עונשו.

בבקשה שהגיש לרמטכ"ל איזנקוט  הביע אזריה חרטה על ביצוע הירי שלאחר פיגוע הדקירה וכתב: "לו ידעתי מראש את אשר התברר בדיעבד, כלומר שעל גופו של המחבל לא היה מטען חבלה, לא הייתי יורה בו".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי:עוד באותו נושא