שר התחבורה ישראל כץ נאם היום (ראשון) בוועידת הג'רוזלם פוסט בניו יורק, וקרא לנשיא טראמפ לאפשר ליהונתן פולארד לעלות לישראל. "אני פונה לידידנו הנשיא דונלד טראמפ לאפשר ליהונתן פולארד לעלות לישראל ולחגוג יחד עימנו בירושלים", אמר כץ.

שר התחבורה ישראל כ"ץ. צילום: פלאש 90

 

השר כץ הודה לנשיא על ההכרה בירושלים ועל העברת השגרירות. "בזכות החלטתו האמיצה והצודקת של הנשיא טראמפ, בימים הקרובים נחגוג את העברת השגרירות לירושלים. כדי להפוך את החגיגה לשמחה עוד יותר גדולה. אנחנו עדיין מתמודדים עם איומים ואיראן היא האיום הכי גדול על ישראל והאזור. המדיניות הקשוחה של טראמפ הוכיחה את עצמה כפי שראינו מהפיוס בין הקוריאות. הממשל בישראל הבהיר שההסדר עם איראן פגום ויש לשפרו או לבטלו. הקהילה הבינלאומית חייבת לתמוך בגישה הנוקשה של טראמפ כלפי הגרעין האיראני".

לדברי כץ, "זה הזמן לבנות קואליציה נגד דאעש ונגד איראן גרעינית. קואליציה שארה"ב תוביל מבחינה מדינית, מכלכלית וגם צבאית. ישראל תהיה שם בכל מקרה. סנקציות כבדות כבר הוכיחו כיעילות בהגעה להסדרים ונסיגה מתכנית הגרעין. איראן אולי מתנהגת כמו אימפריה אבל היא לא".

שר התחבורה אמר בשפה הפרסית: "הם מדברים כאילו הם עשירים אבל כיסיהם ריקים". לדבריו, "יש עכשיו אפשרות לדחוק את איראן אחורה בנושא הגרעין. זה תלוי ביישום מדיניות קשיחה ועל אירופה לתמוך במדיניות שהנשיא טראמפ מוביל נגד הגרעין האיראני. על האירופאים להבין שלחץ של פוטין על איראן יכול למנוע מלחמה מחר. בכל מקרה, ישראל מצידה ערוכה לעשות כל מה שהיא יכולה כדי למנוע מאיראן לפתח יכולת גרעינית ולבסס את עצמה בסוריה. אנחנו נמשיך לאכוף את הקו האדום שלנו. זה הזמן לעצור את איראן. זה הכרחי ואפשרי".
אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי