משה התראיין הערב לחדשות 2 והבהיר כי לא יישב בממשלה בראשותו של אבי . "אני יכול להגיד את זה בצורה הכי ברורה: כולנו לא תהיה עלה תאנה בממשלת שמאל", אמר השר. "אני איש המחנה הלאומי, בניגוד למפלגת העבודה או מי שמוביל אותה".

שר האוצר משה כחלון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שר האוצר משה כחלון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כחלון, שיש לו חשבון עם יו"ר המחנה הציוני הטרי שפרש ממפלגתו לפני כשנה, שב והבהיר את ההבדלים ביניהם: "אני התנגדתי להתנתקות ואני בעד ארץ ישראל וירושלים המאוחדת. לכן אני לא רואה שום מצב שכולנו תצטרף לממשלת השמאל של העבודה".

שר האוצר שב וחזר על התנגדותו ל"חוק הצרפתי" שימנע חקירת ראש ממשלה מכהן.  "כל חוק שהוא חוק פרסונלי לא יעבור", אמר. עם זאת, השר לא שלל את החוק שיאסור על המשטרה להמליץ על הגשת כתבי אישום. "זה חוק שאומר שמשטרת ישראל תסיים את העבודה שלה בצורה הכי מקצועית ותעביר את זה לפרקליטות", אמר."זה דבר נכון. אתמוך בו אחרי שהוא ינוסח במנותק מחקירות ".

כחלון גם שיבח את המפכ"ל ודחה את ההתקפות עליו מצד ראש הממשלה. "אני חושב שזה לא היה נכון", אמר. "המפכ"ל אלשיך הוא אדם רציני, ענייני, מקצועי, ישר והגון".

שר האוצר הודיע כי בכוונתו להוריד את מס ההכנסה לאזרחים המשתכרים מעל 10 אלפים שקלים כדי להפחית את יוקר המחיה. "מה שאנחנו מתכוונים זה להפחית מכסים פעם אחת כדי לעזור ביוקר המחיה, והדבר השני זה הפחתת מס הכנסה למעמד הביניים שבאמת קורס תחת הנטל ומשלם הרבה מס וצריך לעזור להם".

קודם לכן אמר גם השר בתכנית פגוש את העיתונות: "לאבי גבאי אין שום סיכוי. הוא לא רלבנטי משום שישראל ביתנו וכולנו לעולם לא יישבו אתו".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.