השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים  תקף את העסקתו של כיועץ למשטרה, זאת בעקבות חוות הדעת של למשרד לביטחון פנים שקבע כי חורב הפר חוזה.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן. צילום: ערוץ 20
גלעד ארדן. צילום: ערוץ 20

"זה לא שאלה על ליאור חורב וזה לא שאלה על העמדות שלו", הבהיר ארדן. "לליאור חורב יש חופש ביטוי וחופש מחשבה כמו לכל אזרח אחר במדינת ישראל- לא יותר ולא פחות. השאלה המרכזית שצריכה להישאל פה היא מה המשטרה צריכה לעשות כדי לשמור על אמון הציבור בה ובחקירות שלה?"

"משטרת ישראל חוקרת, וטוב שכך, נבחרי ציבור, אישי ציבור ושחיתות ציבור, אבל היא גם צריכה לשמור כל הזמן שהציבור ירגיש שהחקירות הללו אובייקטיביות שלא מושפעות מגורמים חיצוניים".

עוד הוסיף ארדן כי "כמי שמגבה את המשטרה ואכפת לי מהסמכויות שלה ומאמון הציבור בה-הבעתי את דעתי ואחזור על כך: שכל יועץ מימין ומשמאל שיש לו פעילות פוליטית או אמירות פוליטיות במקביל לכך שהוא מועסק במשטרה-זה דבר שפוגע ומערער את אמון הציבור במשטרת ישראל".

ח"כ דוד אמסלם. צילום: פלאש 90
ח"כ דוד . צילום: פלאש 90חורב

קודם לכן התקיים דיון סוער בוועדת הפנים של הכנסת תחת הכותרת: "השתלחות יועץ התקשורת של המפכ"ל ודוברת המשטרה ביו"ר הוועדה ובחברי כנסת". בדיון מתח ביקורת חיפה יו"ר הוועדה ח"כ דוד אמסלם על יועץ המפכ"ל ליאור חורב. אמסלם טען כי הוא מושא למתקפות בטוויטר מצדו של חורב ואף הציג בפני הנוכחים כמה מהם. בין היתר, טען אמסלם כי כי חורב כינה אותו "דודי דו". "מבחינתי – חורב לא צריך להיות דקה אחת נוספת בתפקיד. זאת בושה למשטרת ישראל", אמר.  בסיכום הדיון הוחלט כי היועץ המשפטי לממשלה יגיש לוועדה את חוות דעתו בנוגע להעסקת חורב כיועץ למשטרה.

הדיון התבסס על חוות דעת של היועץ המשפטי של המשרד לביטחון הפנים, עו"ד יואל הדר, שקבע כי ליאור חורב, שמונה ליועץ חיצוני במשטרה הפר את תנאי החוזה שלו, כשתקף פוליטיקאים בטוויטר.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.