(הבית היהודי) דחתה הערב בראיון לחדשות ערוץ 2 את הביקורת על דבריה והבהירה כי על בתי המשפט להתחשב יותר בזכויות הלאום בפסיקה.

שרת המשפטים איילת שקד. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שרת המשפטים איילת שקד. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כזכור, בדבריה בכנס לשכת עורכי הדין טענה שקד כי "הציונות הפכה לשטח מת של המשפט" ומתחה ביקורת חריפה על היעדרם של ערכים ציוניים ולאומיים מפסיקת בתי המשפט.

בעקבות דבריה שופטים בדימוס המזוהים עם השמאל כדורית בייניש ואליהו מצא תקפו את השרה והגדירו את דבריה כמסיתים. השופט מצא אף אמר כי שקד רוצה לעלות על בג"ץ עם טנקים.

הערב כינתה שקד את דבריו של השופט מצא "דמגוגיה זולה". לדבריה, על מנת שערכים ציוניים יבואו לידי ביטוי בפסיקה על הכנסת לחוקק את .

"עם השנים בית המשפט הלך והרחיב את זכויות הפרט בצורה מאוד רחבה ולא נתן מקום ראוי לזכויות הלאומיות", אמרה. "לא יכול להיות שרק השיקול הביטחוני יעמוד לעיני בית המשפט. הכנסת צריכה לתת כלים בידי השופטים, והכלי הזה הוא חוק הלאום".

עם זאת, הבהירה כי השופטים עצמם הם ציוניים אולם צריך לוודא שהציונות תבוא לידי ביטוי גם בפסיקה.

באשר להפגנות מול בתי היועץ המשפטי לממשלה ונשיאת בית המשפט העליון , אמרה שקד כי ההפגנות לא ישפיעו עליהם. "שופטי בג"ץ אמרו לאורך השנים כי אם לעובד ציבור יש משרד – להפגין שם ולא להפעיל עליו לחץ פסול על משפחתו. אם רוצים להפגין כדאי לעשות זאת מול בית המשפט או מול משרד המשפטים.

באשר לפסלה של מרים נאור שהוצב השבוע במחאה אמרה השרה כי "הדברים חוסים תחת חופש הביטוי".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.