ביממה האחרונה מופץ ברשתות החברתיות סרטון בו נראה המפכ"ל רוני אלשיך חוגג עם ספר תורה. שוטר לשעבר בשם אסף בבו העלה את הסרטון לעמוד הפייסבוק שלו וזכה למאות שיתופים. על רקע תקרית האלימות המשטרתית ב'סופר יודה' בה הותקף אזרח ערבי ע"י שוטרי מג"ב, תגובות רבות ניגחו את המפכ"ל שעוד לא הגיב לאירוע.

אורי משגב, כתב "הארץ", כתב כי הוא "מחכה כבר 24 שעות לתגובת מפכ"ל משטרת ישראל רוני אלשיך בכבודו ובעצמו על הלינץ' האכזרי שביצעו אתמול לאור יום ולעין המצלמות שוטרים הסרים לפיקודו באזרח ערבי. מהסרטון המצורף אני מבין שהוא קצת עסוק בדברים יותר חשובים בימים אלו, אז אמתין בסבלנות עד שיתפנה".

תגובות רבות המשיכו בקו הזה, לפיו החגיגות עם ספר התורה מנעו מאלשיך להתייחס לאלימות המשטרתית ברמיזה לפיה העובדה שהוא דתי מעיבה על שיקול דעתו. גל מור, עורך ומייסד אתר "חורים ברשת" הסביר את הבעייתיות לכאורה בריקוד זה.

"היו אנשים שלא הבינו מה הבעיה במפכ"ל שרוקד עם ספר תורה באושוויץ. נשים בצד את העובדה שהמשטרה עם המטאטא החדש מזכירה יותר ויותר סרט לא מצחיק של קישון, אז אפשר להסביר לאט וברור" רוני אלשיך כאדם פרטי זכאי לחופש דת כפי שאחרים זכאים (אם כי לא תמיד מצליחים לממש את הזכות הזו) לחופש מדת", כתב מור.

"כאשר אלשיך מרקד עם ספר תורה במדי משטרת ישראל, כל המשטרה רוקדת עם ספר תורה. המשטרה היא עדיין משטרת ישראל, לא המשטרה היהודית", תקף עורך "מייסדים ברשת".

"אלה מגמות קלירקליות מסוכנות שאנחנו רואים בצבא, במשטרה ובגופים נוספים, שמחלחלות את המסר שמקור הסמכות העליון אינו המדינה אלא הדת היהודית, ומכאן שהמשטרה מונעת מסמכות דתית ומכאן קו עקום אחד מוביל בין ריקוד עם ספר תורה לאלימות מתפרצת כלפי כל מי שלא נמנה על הדת השלטת כמו המחזה האיום שראינו השבוע באבן גבירול. אם זה נשמע מופרך אז המציאות הרבה יותר".

עמוד הפייסבוק המתעד עבירות שוטרים בשם "דף ציבורי לתיעוד עבירות שוטרים" התייחס אף הוא לסרטון וכתב: " יוסטון יש לנו בעיה. אחרי תקופה ארוכה של ימי חסד מתחילות לצוץ שאלות. האם אצל המפכ"ל החדש היהודית גוברת על הדמוקרטית? האם אפשר להצניח מפכ"ל מארגון חשאי שאינו בהכרח כפוף לזכויות דמוקרטיות לארגון אזרחי גלוי שכפוף לזכויות כאלו?".

מדובר משטרת ישראל נמסר כי אלשיך שוהה כעת בארץ.