חוק ההסדרה שנועד להסדיר את מעמדם של בתים שנבנו בשגגה על קרקעות פלסטיניות עבר אתמול בקריאה שלישית בכנסת ונכנס לספר החוקים. עם העברת החוק הודיעו ארגוני השמאל שיעתרו נגדו לבג"ץ.

יעתרו. שלום עכשיו. צילום: פלאש 90
יעתרו. . צילום: פלאש 90

בעוד שבימין בירכו בחום על העברת החוק, בארגוני השמאל הקיצוני כבר הבהירו שלא ישלימו איתו ויעתרו לבג"ץ.

'שלום עכשיו' מסרו כי "חוק ההסדרה הוא אות קלון לכנסת ישראל, ועליו חתום אדם אחד –  בנימין נתניהו, שמפקיר את עתיד ישראל בידי מיעוט קיצוני, ותומך בחוק שהוא והיועץ המשפטי לממשלה מזהירים ממנו. נתניהו מוכן לאפשר גזל אדמות, לסכן את קציני צה"ל ולגרור את ישראל לבית הדין הבינלאומי בהאג והכל למען הישרדות פוליטית ובלחץ החקירות. אל מול הטירוף הזה נהיה אנחנו המבוגר האחראי ונבלום את החוק המסוכן הזה בבג"צ".

ארגון "יש דין", שמייצג בעלי קרקעות פלסטינים והוביל בין האר לעקירת עמונה, אמר כי "חוק ההסדרה שאושר היום הוא חוק גזל בלתי חוקי ובלתי מוסרי, שנועד להעניק פרס לגנבי אדמות".

גם בארגון השמאל הקיצוני ב"" תקפו את החוק: "העובדה שהחוק עבר שבועות ספורים לאחר החלטת מועצת הביטחון 2334 היא יריקה בפרצופה של הקהילה הבינלאומית". דברים דומים נמסר גם מהאגודה לזכויות האזרח.

עם זאת, בימין סירבו להתרגש מהפנייה לבג"ץ. אחד מיוזמי החוק חבר הכנסת יואב קש אמר כי הוא סמך ובטוח שהתקוות שתולות האופוזיציה בפסילת החוק הן מוגזמות ובג"ץ לא צפוי להתערב.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.