21:43 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > השמאל הקיצוני קורא להחרים את אוניברסיטת אריאל

השמאל הקיצוני קורא להחרים את אוניברסיטת אריאל

ארגון השמאל הקיצוני גוש שלום שלח מכתבי "אזהרה" לכל האקדמאים הזרים שמתכוונים להשתתף בכנס שעורכת האוניברסיטה

ארגון השמאל הקיצוני "גוש שלום" מנסה לחבל ביום העיון שעורכת אוניברסיטת אריאל בשומרון בהשתתפות אנשי אקדמיה זרים בכירים מהעולם.

יוזמים חרם. הפגנת גוש שלום. צילום פלאש 90
יוזמים חרם. הפגנת גוש שלום. צילום פלאש 90

במכתב ששלחו לחוקרים המוזמנים, בניסיון להניא אותם מלהשתתף בכנס נכתב:

"אוניברסיטת המתנחלים באריאל שבגדה המערבית עומדת לקיים מה שמוצג ככינוס בינלאומי בנושא מצבו הנוכחי של העם היהודי. על מנת להביא מרצים וחוקרים מחו"ל לקחת חלק באירוע זה, נקטה האוניברסיטה במצג שווא מכוון ושיטתי, וטענה כי היא נמצאת בישראל – זאת בעוד הנהלת האוניברסיטה ערה היטב לכך שהיא נמצאת בשטח כבוש שאיננו, ומעולם לא היה, חלק ממדינת ישראל", כתבו אנשי הארגון.

במכתבם לחוקרים מבהירים אנשי השמאל הקיצוני לחוקרים: "חשוב שתדע כי השתתפותך בכנס זה תהיה לא רק פעילות אקדמית של הנחלה מידע והניסיון שלך לדיון על מצבו של העם היהודי".

לדבריהם, "בין אם הנך מודע לכך ובין אם לאו, השתתפות בכנס זה, תחת המיקום הכוזב 'אריאל, ישראל' תהווה גם נקיטת עמדה פוליטית בנושא הפוליטי השנוי ביותר במחלוקת בין ישראל לבין הקהילה הבינלאומית ובין ישראל לפלסטינים – שהוא גם הנושא השנוי ביותר במחלוקת בין המפלגות והסיעות הפוליטיות בחברה הישראלית עצמה. כמי שמחויב ליושר ודיוק אקדמי, ראוי כי תפעל על בסיס מידע מלא ומדויק".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

זיו ועדי שילון. צילום: רחל דוד, סורוקה

זיו שילון: "זה הניצחון הכי גדול שאני יכול להשיג, ההמשכיות"

יממה לאחר הולדת בנו השני, שאת חגיגת ברית המילה יחגגו בדיוק ביום בו נפצע לפני 5 שנים, זיו שילון בראיון ל"לפני כולם": "עברתי 5 שנים ארוכות ומורכבות והיום זו סגירת מעגל מדהימה עבורי"