הרשימה המשותפת הודיעה כי תחרים את ביקורו של סגן נשיא ארה"ב מייק פנס ולא תהיה נוכחת בעת נאומו בכנסת. זאת בתגובה להצהרת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לפיה ירושלים היא בירת ישראל.

זועבי ויו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה. צילום: דוד וקנין, פלאש 90
זועבי ויו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה. צילום: דוד וקנין, פלאש 90

יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה מסר: "הרשימה המשותפת כולה תחרים את נאום סגן נשיא ארה״ב בכנסת על מנת להעביר מסר ברור לממשל בארצות הברית ולעולם כי ישנם פה אזרחים שמתנגדים נחרצות להצהרת טראמפ ועל מנת להבהיר שארצות הברית איבדה את מקומה כמתווכת הבלעדית במשא ומתן. ירושלים המערבית תוכר על ידי כל העולם כבירת ישראל מיד אחרי שממשלת ישראל תכיר בירושלים המזרחית כבירת המדינה הפלסטינית".

ח"כ יוסף ג'ברין אמר: "נוכח הנאום של טראמפ הצעתי לחבריי להחרים את הנאום של סגן הנשיא פנס כמחאה על העמדה האמריקאיתלא נוכל לשבת ולהקשיב למי שמתכחש לזכויות העם הפלסטיני ופוגע בעקרונות המשפט הבינלאומי". 

כזכור, קודם לכן פורסם כי האחראי על מפתחות כנסיית הקבר דיב ג'ואד ג'ודה הודיע על סירובו להיפגש עם סגן נשיא ארה"ב מייק פנס שצפוי לבקר במתחם.

"נודע לנו שסגן הנשיא פנס מתכוון לערוך ביקור רשמי בכנסיית הקבר ואף ביקשו ממני לקבל את פניו באופן רשמי", כתב ג'ודה במכתבו.

"אני מסרב באופן מוחלט לקבל באופן רשמי את פני סגן הנשיא האמריקני בכנסיית הקבר ולא אהיה פיזית בכנסייה במהלך ביקורו. זאת דרכי להביע את מחאתי נגד ההכרה האמריקנית של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בירושלים כבירת ישראל".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי