ראש האופוזיציה ויו”ר המחנה הציוני, ח”כ יצחק (בוז’י) הרצוג, פנה היום (ב’) במכתב רשמי ליועץ המשפטי לממשלה ולמבקר המדינה ודרש כי יוטלו הגבלות על רה”מ בעיסוקו בתחום התקשורת. עוד ביקש הרצוג במכתבו כי השניים יורו לרה”מ, שכיהן עד לאחרונה כשר התקשורת, “לחדול מכל עיסוק בתקשורת עד לגיבוש ההגבלות, זאת לאור מעורבותו הבוטה והגסה של נתניהו בסוגיות השליטה והניהול של תאגיד השידור הציבורי ורשות השידור”.

מאיים. יו"ר האופוזיציה הרצוג. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
פנה ליועמ”ש והמבקר. יו”ר האופוזיציה הרצוג. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בגוף המכתב הלין הרצוג כי “התנהלותו של בימים האחרונים בנושא תאגיד השידור הציבורי ורשות השידור, מעקרת מתוכן הודעת את התפטרותו מתפקיד שר התקשורת. זאת בעקבות הבג”ץ שהוגש כנגדו על ידי ראש האופוזיציה, על רקע ניגוד העניינים בו שרוי נתניהו, שכן הוא מנצל את תפקידו כראש ממשלה על מנת להמשיך לפעול ולהוביל מהלכים רבי השפעה בתחום התקשורת”. הרצוג איים כי אם לא יוטלו ההגבלות, הוא “יפעל להרחקתו של מכל עיסוק התקשורת בהפעלת האמצעים הדמוקרטיים שבידו, כולל פנייה לבג”ץ”.

ב-2008: “השר הממונה הרצוג – יקיר הטלוויזיה והרדיו”

דבריו הקשים של הרצוג על ניגוד עניינים וניצול תפקיד בתחום התקשורת אירוניים לאור העובדה כי בשנת 2008, בעת כהונתו כשר הממונה על , הוגשה נגדו תלונה ליו”ר דאז. תנועת אומ”ץ שהגישה את התלונה על “הופעותיו התכופות של השר הרצוג במשדרי הרדיו והטלוויזיה” טענה כי הרצוג זכה לכמות משמעותית של הופעות העולה על כמות הופעותיהם של אישים פוליטיים אחרים.

“בדיקת תנועת אומ”ץ מעלה, כי השר הרצוג הינו ‘יקיר’ הרדיו והטלוויזיה מסיבות שלא קשה לנחש אותן ומתראיין תכופות גם בנושאים שאינם שייכים כלל לתחום פעילותו המיניסטריאלית”, לשון המכתב. “בין אם נוהל זה נובע בשל לחציו האישיים של השר הרצוג לצורך האינטרסים הפוליטיים שלו או משיקולים שקופים של הרשות, הגיעה השעה לתת על כך את הדעת”.

בעוד ברשות השידור העבירו את הנושא לבדיקה, בלשכתו של הרצוג הכחישו את הטענות נגד השר לשעבר והפנו אצבע מאשימה ליו”ר האופוזיציה דאז, בנימין נתניהו. “תלונה זו היא קשקוש מוחלט. אנו מקווים שהיא לא נולדה על רקע המאבק העיקש שמנהל השר הרצוג בשבועות האחרונים מול משנתו הכלכלית-חברתית של בנימין נתניהו. דווקא בשנה האחרונה משוחררת רשות השידור מכל לחץ והשפעה פוליטית על הרשות ומנהליה, תופעה פסולה שרווחה בעבר. השר מוזמן להופיע במדיה בזכות מעמדו הציבורי ותחומי הפעילות הנרחבים בהם הוא עוסק. הוא מופיע בכלי אחרים בארץ ובעולם לא פחות ולעתים אף בנגישות רבה יותר מאשר ברשות השידור”

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.