הראשון לציון והרב הראשי לישראל יצחק יוסף התייחס אמש בדרשה השבועית שלו לפיגוע שאירע ביישוב חלמיש בו נרצחו שלושה ישראלים והבהיר כי "אסור שמחבל ייצא חי מפיגוע". הדברים פורסמו לראשונה באתר .

 הרב יוסף.צילום: פלאש 90
הרב יוסף.צילום: פלאש 90

לדברי הרב, "כל ערבי , שבא להרוג, אסור שיחזור חי. צריך להרוג אותו ולא לפצוע אותו,  בגלל השנאה שיש להם", אמר הרב יוסף בשיעורו השבועי. עוד הוסיף הרב כי "בשבוע שעבר שני שוטרים דרוזים ששמרו עלינו נרצחו על ידי מחבלים. לפני כמה שנים היה פיגוע בהר נוף. היה שם שוטר דרוזי שנהרג, הלכתי לצפון לנחם אותם. הם התרגשו מאוד".

הדברים נאמרו במסגרת שיעורו השבועי של הרב בבית הכנסת "היזדים" בירושלים והם הועברו בשידור חי ברדיו קול חי וברשת הלווין. השיעור השבועי מהווה המשך המסורת של אביו, מנהיג ש"ס המנוח . עוד אמר הרב יוסף ז"ל.

גם בשנה שעברה אמר הרב דברים דומים ומתח ביקורת על ההנחיות המבולבלות היורדות לחיילים: "אם מחבל מגיע עם סכין – מצווה להרוג אותו. 'הבא להורגך השכם להורגו'. לא להתחיל לפחד… שיעשו עליו אחר כך בג"ץ, או יבוא איזה רמטכ"ל". הרב הוסיף כי "ברגע שמחבל יודע שהוא בא עם סכין ולא חוזר חי – זה ירתיע אותם. לכן מצווה להרוג אותו".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.