לשכת רה"מ מכחישה את הדיווח שפורסם הערב בחדשות ערוץ 2 לפיו יש לכרוך בין שחרורו של המאבטח לבין הסרת גלאי המתכות. הערב צפוי להתקיים דיון בקבינט וההערכה היא כי שרי הקבינט יצביעו על הסרה של גלאי המתכות בתמורה לחלופות טכנולוגיות אחרות.

שוטרי יס"מ מאבטחים את הכניסה להר הבית בירושלים, הבוקר. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שוטרי יס"מ מאבטחים את הכניסה להר הבית בירושלים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לפי הדיווח המשטרה צפויה להציג בישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני פתרון חלופי לגלאי המתכות שהוצבו בשערי הכניסה להר הבית. לקראת הישיבה, אמר גורם מדיני בכיר כי גופי הביטחון השונים הגיעו להסכמה על פתרון חלופי לנוהלי האבטחה במתחם. אחת האופציות שנבחנות היא הצבת  שיקוף. שרי הקבינט הסכימו כי אם המשטרה תציג פתרון מסודר כולם מסכימים שצריך לקבל אותו. 

במקביל, בערוץ 10 דווח כי המשטרה נפגשה עם 4 חברות המובילות בעולם, כדי למצוא פתרון אבטחתי הולם בהר הבית. החברות הציגו פתרונות הכוללים מצלמות מהמובילות בעולם ועיבוי כוחות משמעותי במתחם. 

בתוך כך, המשטרה בימים האחרונים בסמוך לכניסה להר הבית שיוצרות שרוולי כניסה, במטרה לבחון חלופה למגנומטרים. במשטרה מציינים כי הצבת הגדרות כמו גם הצבת המצלמות הינן חלק מהפעולות שנעשות בימים האחרונים מאז הפיגוע במתחם הקדוש. המהלך מתווסף למצלמות שהמשטרה התקינה בכניסה להר הבית, מול . עם זאת, בוואקף הבהירו כי הם מתנגדים למהלך:  "לא נקבל שום אופציות, צריך להחזיר את המצב לקדמותו".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.