19:36 17/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הקבינט אישר רכישה של מטוסי F-35

הקבינט אישר רכישה של מטוסי F-35

ישראל מבצרת את כוחה: הקבינט הביטחוני אישר רכישה שתגדיל את מספר מטוסי החמקן של חיל האוויר ל-50

הקבינט המדיני-ביטחוני החליט הערב (ראשון) פה אחד לרכוש עוד 17 מטוסים מסוג F-35. בכך, יגיע מספר מטוסי החמקן שיקבל חיל האוויר ל-50.בשל הייצור המוגבר מחיר המטוס בעסקה יירד אל מתחת למאה מיליון דולר. מפקד חיל האוויר אמיר אשל המליץ עוד בחודש יוני לממש אופציה מול הממשל האמריקני לרכוש עוד 17 מטוסים.
מטוסי הF-35. באדיבות חיל האויר האמריקאי צילום: Donald R. Allen
מטוסי הF-35. באדיבות חיל האויר האמריקאי צילום: Donald R. Allen
מטוס ה-F-35, המכונה על ידי חיל האוויר "האדיר", הוא מטוס הקרב הרב-משימתי הבינלאומי היחיד בעולם מהדור החמישי. היכולת העיקרית שלו הינה לטוס בעומק שטח האויב, מבלי להיות מזוהה, לתקוף – ולחזור לישראל.ה"אדיר" אינו דומה לאף אחד ממטוסי הקרב הקיימים בחיל, והטכנולוגיות החדישות שלו באות לידי ביטוי החל במבנה הייחודי וכלה במערכות המידע המתקדמות.ישראל רכשה עד היום 33 מטוסים שהחלו להגיע לארץ לקראת סוף השנה. ב"אדיר" הישראלי שולבו גם טכנולוגיות תוצרת ישראל, מאחוריהן עומדות חברות כגון התעשייה האווירית, "אלביט מערכות" ותדיראן.

אחרי ההחלטה אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הממשלה פועלת לביצור כוחה של ישראל כדי להבטיח את קיומה לעשרות השנים הבאות. ישראל תוכל להגן על עצמה בכוחות עצמה, מול כל אויב ובכל מרחב".

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ספליט גבאי הביצה שהתחפשה

רגב נגד גבאי: "החלטת להתחפש לימין"

שרת התרבות תקפה את דברי יו"ר מפלגת העבודה כי לא יפנה ישובים במסגרת הסדר עתידי עם הפלסטינים: "המסכה לא מסתירה את עמדותיכם שפוגעות בביטחון ישראל"