1:10 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הצעת חוק: תישלל אזרחות ממחבלים ובני משפחותיהם

הצעת חוק: תישלל אזרחות ממחבלים ובני משפחותיהם

הצעת חוק שהגיש ח"כ רוברט אילטוב מבקשת להסמיך את שר הפנים לשלול אזרחות ממחבלים ולשלול תושבות מבני משפחותיהם. "לא נאפשר יותר את האבסורד"

הצעת חוק חדשה שתונח היום על שולחן הכנסת מבקשת להסמיך את שר הפנים לשלול אזרחות ממחבלים ולשלול תושבות מבני משפחותיהם. כך פורסם הבוקר בעיתון "ישראל היום".

"ירתיע גם ארגונים שתולים". ח"כ רוברט אילטוב. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
"ירתיע גם ארגונים שתולים". ח"כ רוברט אילטוב. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ההצעה, שהוגשה על ידי ח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) זוכה לתמיכת יו"ר סיעתו שר הביטחון אביגדור ליברמן וקודמה בשיתוף עם תנועת "אם תרצו".

לפי ההצעה, כל מי שהיה מעורב בביצוע פיגוע תישלל ממנו וממשפחתו כל אשרה או רישיון לישיבת קבע או לעבודה.

בהצעה נכתב כי "לפני נקיטת אמצעי שלילת רישיון ישיבת הקבע בישראל, יאפשר שר הפנים לבעל הרישיון או לבן משפחתו להוכיח שלא הייתה לו מעורבות בפשע, ובכך למנוע את השלילה. שלילת רישיון תביא בהכרח גם לשלילת זכויות לפי חוק הביטוח הלאומי".

לעיתון ישראל היום אמר ח"כ אילטוב כי "לא נאפשר יותר את האבסורד, שבו מחד מחבלים וסייעני טרור המחזיקים בת"ז כחולה ייהנו מהזכויות וההטבות המגיעות לאזרחים, ומאידך יפעלו להשמדתה".

מתן פלג, מנכ"ל "אם תרצו", מסר: "קיים מצב קיצון, שבו מחבל יודע שיותר משתלם להרוג ישראלי מלגנוב לו את הרכב. הצעת החוק אף תגביל את כוח הארגונים השתולים, המבקשים להגן על מחבלים בבג"ץ".
אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_6

אופנהיימר: "השבוע גבאי פגע בתומכיו"

יו"ר מפלגת העבודה אמר שלא צריך לפנות יישובים במסגרת הסכם שלום ועורר את חמת מצביעיו. יריב אופנהיימר: "זו אמירה שמנוגדת לבייס הפוליטי שלו"