1:11 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הפרקליטות על אולמרט: "חשש לדליפת מידע מסווג"

הפרקליטות על אולמרט: "חשש לדליפת מידע מסווג"

משרד המשפטים התייחס הערב לביקורת שנמתחה עליו בעקבות הפשיטה על הוצאת "ידיעות ספרים" והחרמת כתביו של אהוד אולמרט: "היה חשש לפגיעה בביטחון, פעלנו באישור בית משפט"

משרד המשפטים התייחס הערב להחלטת הפרקליטות שעוררה סערה לפשוט על משרדי הוצאת הספרים של "ידיעות אחרונות" במטרה להחרים חלקים מספרו של רה"מ לשעבר אהוד אולמרט. המשרד דחה את הביקורת, הבהיר כי פעל על פי חוק ומתכוון להחזיר את כל החומרים להוצאת הספרים למעט כאלה שיעלו חשש לפגיעה בביטחון.

אהוד אולמרט. צילום: פלאש 90
אהוד אולמרט. צילום: פלאש 90

בהודעה הבהיר משרד המשפטים כי "החשד שנבדק הוא כי אולמרט העביר פרק מתוך ספר שהוא כותב לגורמים בלתי מורשים שונים, מחוץ לכלא, בניגוד להוראות חוק העונשין ולאזהרות שניתנו לו בעבר". עוד הובהר כי "אי הקפדה מוחלטת על שמירת סודות אלה, בניגוד להוראות החוק ולכללים שנקבעו על ידי גורמי הביטחון המוסמכים, מקים חשש לדליפת המידע – דבר שעלול היה לגרום נזק חמור לביטחון המדינה".

באשר לחיפוש שנעשה במשרדי "ידיעות", נמסר כי המשטרה ביקשה וקיבלה מבית משפט צו שיאפשר לה לתפוס במשרדי הוצאת הספרים של ידיעות אחרונות חומר הנוגע לספר האמור. בקשה זו הוגשה בעקבות דיון שבו נבחנו פעולות הבדיקה הנדרשות לבירור הדברים".

משרד המשפטים הבהיר כי ייעשה שימוש בחומרים הרלבנטיים בלבד וכי "איש לא התכוון לעיין בחומר שאינו נוגע לספרו של אולמרט, ואיש לא יעיין בו ולא יעשה בו כל שימוש". נמסר כי "המשטרה תפיק מחומרי המחשב, בנוכחות נציגי הוצאת הספרים, אך ורק את החומר הנוגע לבדיקה בעניינו של אולמרט, ויתר החומרים יוחזרו להוצאה ולא ישמר עותק מהם במשטרה".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_6

אופנהיימר: "השבוע גבאי פגע בתומכיו"

יו"ר מפלגת העבודה אמר שלא צריך לפנות יישובים במסגרת הסכם שלום ועורר את חמת מצביעיו. יריב אופנהיימר: "זו אמירה שמנוגדת לבייס הפוליטי שלו"