ערב הכדורסל של מכבי תל אביב ביורוליג והפועל ירושלים ביורוקאפ הסתיים בהשפלה גדולה לשתי הקבוצות המובילות של הכדורסל הישראלי.
מכבי נכשלה. צילום: אתה הקבוצה
מכבי נכשלה. צילום: אתה הקבוצה
אחרי שתי ההשפלות הערב, אפשר לומר בוודאות, שתי הקבוצות שעברו העונה עליות וירידות הן קבוצות גרועות. אם למישהו במכבי תל אביב והפועל ירושלים עוד היתה אופטימיות שהקבוצה שלהם חזרה למסלול, הכישלון הערב של תל אביב וירושלים הוכיח שהקבוצות ירדו מהפסים ולא מדובר במשברון, לא מדובר בחילופי עונות וגם לא חוסר יציבות של שחקניה.
מה שניסו רבים להסתיר בשבועות האחרונים, אפשר לומר בוודאות, מכבי תל אביב קבוצות חלשות.
הן יכולות כל אחת בנפרד, ביום כזה או אחר לתת הצגה ולפרק יריבה חלשה, אבל לאורך זמן שתי הקבוצות נבנו על יסודות רעועים וכמו כל מבנה רעוע סופו להתרסק. מכבי תל אביב והפועל ירושלים התרסקו בערב משותף. אם יש בשורה בערב הזה לכל אחת מהיריבות הגדולות, אז מכבי יכולה לשמוח על ההתרסקות של ירושלים והירושלמים יכולים להיות מרוצים מההתרסקות של מכבי.
אוהדים רבים בהיכל מנורה מבטחים שרקו בוז לשחקנים, רבים מהם, נטשו את ההיכל הרבה לפני סיום המשחק כדי לברוח מהבושה, בקובאן לא היו אוהדים שהגיעו מירושלים, סביר להניח שאם היו, הם גם היו שורקים בוז ונוטשים את היציעים.
המצב בעייתי
המצב בעייתי
אז מי גרם להשפלות? נתחיל ביורוליג. אלופת גרמניה, באמברג המדורגת במקום האחרון עם 8 הפסדים ושני ניצחונות בלבד. לגרמנים לא היה ניצחון חוץ ביורוליג והם רשמו ניצחון חוץ ראשון על מכבי תל אביב. בושה? השפלה? גם וגם. מכבי היתה במאזן 5:5 ביורוליג אחרי ההפסד לאנאדולו אפס בבית בשבוע שעבר. במכבי תכננו לנצח את באמברג כדי לחזור למאזן חיובי ולהישאר בתמונת הסיכויים לסיים במקום השני בטבלה אבל מכבי הערב הוכיחה כי היא קבוצה חלשה. לא בינונית, חלשה.
רמי הדר שוב התעלם מגל מקל שלא שיחק בכלל במשחק. מוזר. הזרים היקרים של מכבי המשיכו לשחק כמו בשכונה, בלי כללים, בלי תרגילים, כל אחד עושה מה שהוא רוצה. גאודלוק הלך הביתה עם 20 נקודות אבל זה טוב רק לספריה הפרטית שלו. באמברג הובילה במהלך המשחק ב-21 הפרש בסיום מכבי הובסה 85-70. עבור מכבי זה היה הפסד בית רביעי ביורוליג. מכבי תצא במחזור הבא לבלגרד שם תשחק נגד הכוכב האדום. ספק אם לעיני הקהל הגדול והביתי כל כך מכבי מסוגלת להפתיע. 
בלי נקודות. אליהו והלפרין
בלי נקודות. אליהו והלפרין
ומה תגידו על הפועל ירושלים? אחרי 3 ניצחונות רצופים, האמינו בקבוצה שהיא חזרה למסלול ועוד תכננו לחזור עם ניצחון מרוסיה כדי להשאיר סיכוי לסיים במקום הראשון. כמו שירושלים שיחקה בקובאן, לא בטוח שהיא תנצח במשחק הבא את אולם הגרמנית בארנה בירושלים. הקבוצה של סימונה פיאנג׳יאני ספגה תבוסה כואבת של  88:68 על ידי קובאן ברוסיה. ההפסד הזה יכול לפגוע בירושלים במיקום פחות טוב והיא עלולה גם לאבד את המקום השני. 
דווקא כאשר אמארה סטודמאייר מתחיל להראות משהו מהיכולת שלו, הפועל ירושלים מאבדת גובה. הכוכב האמריקאי סיים את המשחק עם 16 נקודות. לאורך כל המשחק לא היה ספק מי הקבוצה הטובה יותר ומי תנצח. בערב בו ויותם הלפרין לא קלעו נקודה הפועל ירושלים לא יכולה לנצח. אם בירושלים ציפו למעידה של המדורגת ראשונה, אז ולנסיה ניצחה 72:75 את אולימפיה לובליאנה בחוץ והבטיחה לעצמה את המקום הראשון.

במחזור האחרון של שלב הבתים ירושלים תנסה לסיים במקום השני כדי לקבל הגרלה נוחה יותר בשלב הבא. אחרי ההפסד ברוסיה המאזן של ירושלים עומד על 3:4. במחזור הסיום תגיע אולם לארנה שגם לה מאזן 3:4. המנצחת תסיים במקום השני. במשחק בגרמניה אולם ניצחה ב-26 הפרש.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.