הפועל באר שבע ניצחה את מכבי תל אביב 1:2 ורשמה הישג גדול מאוד מול הקבוצה של ג׳ורדי קרויף שלא הגיעה למשחק העונה בטרנר.

המשחק בין מכבי ת"א להפועל ב"ש. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל ב"ש
המשחק בין מכבי ת"א להפועל ב"ש. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל ב"ש

האלופה הגיעה למשחק עם 11 נקודות, סגניתה הגיעה עם 14 נקודות ומשחק יותר, קרויף רצה לצאת מטרנר עם תיקו ברק בכר רצה רק ניצחון. הרבה לפני המשחק, ניהלו שני המאמנים מלחמה פסיכולוגית, כל אחד מהם ניסה לשמור את הקלפים אצלו, שניהם לא ערכו תרגולים להרכב, שניהם חפשו את אפקט ההפתעה.

במכבי תל אביב התעסקו בימים האחרונים בשאלה האם מיגל ויטור וג׳ון אוגו כשירים כשהאלופה דאגה לפזר הודעות שונות, רשמיות ולא רשמיות, במטרה לטשטש את תוכנית המשחק של בכר שהייתה מוכנה כבר בסוף השבוע. דווקא קרויף, עוד שהיה מנהל מקצועי בעונה שעברה, זה שסימן לשחקני מכבי תל אביב להחליף מערך כאשר ליטו וידיגאל היה על הקווים, זה שהראה לכולנו שהוא קורא מהר שינויים שמבצע מאמן היריבה ומגיב בהתאם, לא הצליח למצוא את התשובה להפתעה שהכין לו בכר.

כל מאמן מתחיל בליגת העל יודע כי בכר משלב במשחק של באר שבע בין מערך  של 2 בלמים למערך של 3 בלמים ולא חשוב איזה שחקנים עומדים לרשותו. אגב בכר העתיק את הנוסחה המנצחת הזו ממאמן מכבי תל אביב לשעבר, פאולו סוזה, מאמן שקרויף מכיר היטב וראה בעצמו.

ג'ורדי קרויף. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של מכבי ת"א
ג'ורדי קרויף. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של מכבי ת"א

נכון, מכבי תל אביב הגיעה למשחק העונה עם הרכב חסר מאוד בגלל מכת פציעות. בלי דסה, רודריגס, גולסה, מיכה, שוינפלד ויצחקי. גם האלופה שיחקה ללא שני הבלמים המצויינים שלה, ויטור וצדק ובלי אוגו המצוין. גם עם הרכב חסר היה לקרויף יתרון גדול החל מהדקה ה-21 בה באר שבע נשארה עם 10 שחקנים בעקבות הרחקתו של הבלם אלחמיד. עד אותה דקה מכבי תל אביב לא הגיעה לטרנר, מאותה דקה מכבי תל אביב היתה צריכה להשתלט על המשחק ולנצח.

האלופה רשמה ניצחון גדול על סגניתה, ניצחון של הרבה אופי, ניצחון שנותן רק 3 נקודות בטבלה, אבל ללא ספק האלופה שלחה מסר ברור כי למרות הפתיחה הצולעת היא הייתה ונשארה הקבוצה הכי טובה, הכי איכותית והכי עוצמתית, ובעיקר, הקבוצה עם המאמן הכי טוב בכדורגל הישראלי.

מאמן הפוך מכל המאמנים שיש בליגת העל, כזה שחושב תמיד רק איך לנצח ולא מתבכיין על הפצועים ביציעים. מאמן שבכל הזדמנות רוצה רק 3 נקודות ולא עושה חשבון לאף אחד כדי להשיג את המטרה, גם אם צריך להוציא את השחקן שהכניס כמחליף, גם אם זה לא בדיוק מצטלם טוב. האיכויות של בכר והעוצמה של השחקנים שלו עשויות להביא לבאר שבע אליפות שלישית ברציפות.

תקציר המשחק

דקה 21. עבד אלחמיד, בלם הפועל באר שבע, תופס את קיארטנסון וסופג צהוב שני מוצדק. באר שבע נשארת בעשרה שחקנים.
דקה 57. ברק בכר מחפש ניצחון, הוא מוציא את פקהארט ומכניס את בן שהר הרענן למשחק.
דקה 59. אצילי הגביה לרחבה, קיארטנסון נגח כדור לא חזק לפינה, דודו גורש זינק והדף.
דקה 62. אנתוני וואקמה מבצע אישי גדול עובר את יובל שפונגין בקלילות ובועט כדור חזק וחכם לפינה הרחוקה של ראיקוביץ׳ וקובע 0:1.
דקה 63. קרויף מגיב באיחור, מוציא את אבי ריקן ומכניס את אלירן עטר במטרה להבקיע שער שוויון.
דקה 68. דן אייבנדר מוסר כדור ארוך לבן ביטון שמוצא את בן שהר המחליף ברחבה, החלוץ בנבדל אבל השופט לא שורק, שהר בועט פנימה. 0:2.
דקה 89. עומר אצילי מבקיע ומחזיר את מכבי למשחק אבל זה היה מאוחר מידיי.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20