הפועל באר שבע משחזרת את ההיסטוריה? אחרי הניצחון על מכבי תל אביב במשחק העונה, באר שבע קרובה מתמיד לזכות באליפות שנייה ברציפות, בדיוק כמו שתי האליפויות ההיסטוריות והראשונות בסוף שנות ה- 70.

השיגו ניצחון חשוב. שחקני הפועל באר שבע. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של הפועל באר שבע
השיגו ניצחון חשוב. שחקני הפועל באר שבע. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של הפועל באר שבע

האלופה וסגניתה לא הציגו משחק גדול, שני המאמנים, ברק בכר וליטו וידיגאל, שיחקו בעיקר משחק טקטי, זעיר ומלא חששות. השער המהיר שכבשה באר שבע כבר בדקה ה-22 ביטל כמעט לחלוטין את הטקטיקה.

רועי ריינשרייבר השופט שרק לפנדל מעורר מחלוקת. מאור מליקסון נפל אחרי נגיעה ברחבה של אלי דסה, השופט המרכזי קיבל חיזוק משופט הרחבה והעניק לבן שהר הזדמנות להבקיע את שערו ה-12 העונה בבאר שבע. זה היה השער הכי חשוב העונה.

עבור באר שבע היה זה משחק ביתי 32 ברציפות בליגה בלי הפסד. עד לסיום העונה נותרו 8 משחקים, לבאר שבע פער של 6 נקודות ויתרון ביחס השערים, נכון שעד לסיום העונה נותרו עוד 24 בקופה ומשחקי הפלייאוף העליון העונה הם בכלל לא קלים, היכולת של באר שבע, העוצמה של הקבוצה ואיצטדיון טרנר טוטו, הם משימה כמעט בלתי אפשרית עבור מכבי תל אביב לסגור את הפער.

במכבי תל אביב כעסו מאוד על השופט שהעניק פנדל לבא שבע וטענו כי השופט הכריע את המשחק. ״היה פנדל במאה אחוז. הוא בעט לי בקרסול, זה פנדל״, אמר מאור מליקסון בסיום המשחק. המאמן המנצח ברק בכר ניסה להרגיע את השחקנים והמאמן ואמר: ״עשינו ניצחון חשוב מאוד אבל יש עוד משחקים קשים, בפלייאוף העליון יש יריבות קשות ואנחנו יוצאים לשלושה משחקי חוץ אנחנו צריכים להמשיך ולשחק שום דבר לא סגור״.

לראשונה מאז הגיע המאמן ליטו וידיגאל, ג׳ורדי קרויף שחזר לעמדת המנהל המקצועי המשיך לשבת על הספסל במשחקים ולא התערב, בניהול המשחקים, היה מעורב מאוד בניהול המשחק, נתן הוראות לשחקנים, ניהל שיחות עם וידיגאל הקווים ונראה לא פעם כמי שמנהל את המשחק. וידיגאל נשאל בסיום המשחק על המעורבות של קרויף וענה כי הוא, וידיגאל, מקבל את ההחלטות המקצועיות.

כל המשחקים בסוף השבוע נפתחו בדקה דומיה לזכרו של השדר מאיר איינשטיין שהלך לעולמו בשבוע שעבר.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא