ארגון השמאל הקיצוני "" העלה פוסט בו הוא מספר את סיפורה של יארא שריף עאשור, תושבת עזה, שבשל מצוקת החשמל נאלצת ללמוד "לאור מנורה על סוללה". הגולשים פחות התרשמו מהמחזה, שכן בתמונה שצירף ארגון השמאל, לומדת עאשור במנורה המחוברת לחשמל.

כזכור, בחודש שעבר התקיימו עימותים אלימים ומחאות בין תושבי עזה לחמאס בעקבות בעיות באספקת החשמל לרצועה. מקור המשבר – מחלוקת על מיסוי הסולר בין חמאס בעזה לרשות הפלסטינית ברמאללה.

אין חשמל, אבל המנורה שדולקת מחוברת לשקע. צילום: בצלם
אין חשמל, אבל המנורה שדולקת מחוברת לשקע. צילום: בצלם

"יארא שריף עאשור, בת 18, תושבת העיר עזה, סטודנטית שנה א' לרפואה באוניברסיטת אל-אזהר, לומדת לאור מנורה על סוללה", נכתב בפוסט המוביל לעדויות נשות עזה באתר "בצלם".

״אנחנו סובלים מבעית החשמל כבר הרבה שנים, מקבלים חשמל במשך שמונה שעות ומנותקים למשך שמונה שעות. אני חוזרת הביתה מהלימודים בערך בשעה 15:00, עייפה ואז נחה שעתיים וקמה כדי ללמוד", מצטט הפוסט את עאשור. "אני רגילה ללמוד בלילה, כשהאחים הקטנים שלי ישנים ויש שקט. אבל בשעה עשר בלילה מופסק הזרם מהגנרטור ואני נאלצת ללמוד לאור פנס. קשה לי לקרוא ככה, העיניים כואבות לי והראיה משתבשת ובגלל זה אני לא מספיקה ללמוד את כל מה שצריך ונוצר אצלי פיגור בחומר. בלימודי הרפואה צריך להשקיע הרבה שעות וזו בעיה".

"בנוסף אני צריכה לקרוא מחקרים וחומרים באינטרנט, אבל יש לי בעיה בגישה לאינטרנט בגלל ניתוקי החשמל וגם את השיעורים שאני מקליטה באוניברסיטה אני לא תמיד יכולה לשמוע במחשב הנייד בגלל זה. לפעמים אני לוקחת את המחשב הנייד לאוניברסיטה כדי להטעין שם את הסוללה. גם לצלם חומרי לימוד בספרייה זו בעיה בגלל הניתוקים ולפעמים אני צריכה ללכת לספרייה באזור אחר בעיר עזה שבו יש חשמל", הוסיפה.

הגולשים הגיבו בשעשוע לאור העובדה שבתמונה מופיעה עאשור כשהיא לומדת בשעת לילה לאור מנורה המחוברת לשקע החשמל. "מנורה על סוללות שמחוברת לחשמל", כתב אחד הגולשים והוסיף חייכנים. " מביך של ארגון 'בצלם'", כתב גולש אחר.

"ולמה אין לה חשמל? בגלל ישראל או בגלל חמאס שלא אכפת לו מהאוכלוסייה בעזה ומשתמשים בכל משאב אפשרי כדי לחפור מנהרות במקום לבנות לפתח ולשגשג? זה פשוט מגוחך הפוסט הזה", ציין גולש נוסף. איש הרשת יבגני זרובינסקי העלה צילום מסך וכתב "מה יהיה בצלם?". הפוסט של זרובינסקי זכה לאלפי לייקים ושיתופים.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.