קיבל אתמול יותר מרמז אחד שלא כדאי לו להמשיך בנתיב המשפטי וללכת לערעור נוסף.

אלאור מגיע אל בית הדין. צילום: נועם אמיר
אלאור אזריה מגיע אל בית הדין. צילום: נועם אמיר

הדברים שכתב ראש הממשלה בפייסבוק, ההצהרה של שר הביטחון והודעת הרמטכ״ל לאחר הכרעת הדין בערעור היו שיחת הערב בבית . המשפחה חזרה אתמול מבית הדין הצבאי לערעורים מרוסקת יותר מהיום בו הוכרע דינו בבית הדין הצבאי המחוזי. אז לא היו להם ציפיות, הפעם הם שמעו את השופטים באמירות נוקבות על עדות המ״פ, התנהלות המערכת הצבאית, החקירה הצבאית ואף שהרשיע אותו בראשונה.

בני המשפחה לא הבינו איך כל הביקורת הנוקבת שנשמעה לאורך הערעור לא באה לידי ביטוי בהכרעת הדין. ״הכל תפור״ מלמלה האם אושרה במהלך הקראת הכרעת הדין. אלאור ישב אתמול במשך כמעט ארבע וחצי שעות ושמע את השופט מקריא את גזר דינו. הוא חייך רבות כאילו ניסה לשדר לבני משפחתו הכל בסדר. אבל בתוכו היה עסוק רק בדבר אחד בלחזק את אימו ולחשב את מסלול עתידו.

הפרשנים מיהרו לנסות ולייחס את מחול השדים לאנשי סביבתו אבל הם לא יודעים שאת רוב ההכרעות בתיק הזה קיבל אלאור בעצמו. אתמול הוא ראה את בני משפחתו מתפרקים שוב. את אימו מתמוטטת ביציאה מבית הדין. את אביו שוב בוכה על כתפו. אלאור לוקח את התמונות והרגעים עימו לחדרו בביתו וחושב.

הערכה שלי, והיא אינה נתמכת בידיעה כלשהי, אלאור לא ימשיך בנתיב הערעור. אלאור הבין אתמול שהמערכת השיפוטית לעולם לא תזכה אותו או תקל בעונשו. מה שנשאר לו זה לקבל את הדין, לבקש מהרמטכ״ל המתקת עונש, וזה רמז כי ישקול אותה בכובד ראש ובעצם העובדה כי בכלל רמז יש להניח שגם יבחר להמתיק את עונשו.

לאחר מכן יפנה אלאור לבקשת חנינה ועם תמיכה ציבורית כל כך רחבה קשה להאמין שהוא לא יזכה לה. אם יבחר אלאור ללכת בנתיב הערעור הוא צפוי להחמיר את מצבו מאחר ורוב הכלים המשפטיים בארגז הכלים כבר מוצו ולכן מה שנשאר זה להקטין את הנזק.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא