האיסור שפרסמה ארה"ב על העלאת מחשבים ומוצרי אלקטרוניקה נוספים לטיסות נבע בשל מידע מודיעיני על כוונות אל קאעידה לבצע פיגועי טרור. כך מסר גורם אמריקאי בכיר.

התרעה מודיעינית. צילום: פלאש 90
התרעה מודיעינית. צילום: פלאש 90

על פי הדיווח, לארגון הטרור יש יכולות להטמין חומרי נפץ בסוללות של אותם מכשירים ונודע כי הוא גם התכוון להשתמש בהן ולהטמין פצצות במכשירים אלקטרוניים.

אתמול הצטרפה גם לארצות הברית כשהודיעה על מגבלות חדשות התקפות על כל הטיסות הישירות מטורקיה, סעודיה, מצרים, תוניסיה וירדן.

"הנוסעים לא יורשו לקחת טלפונים, מחשבים ניידים או טאבלטים שגדולים מטלפון נייד ממוצע", נמסר בהודעה הממשלתית. בהודעה נאמר עוד כי האיסור בא בתגובה לאיום המתמשך של טרור במטוסים אך אין הוא תוצאה של מידע מודיעיני על מתקפת טרור ספציפית שמתוכננת. עוד נאמר כי המהלך הוא חלק משיתוף פעולה עם ארה"ב".

קודם לכן הודיעה ארה"ב שהיא אוסרת לעלות עם מכשירים שגדולים מטלפון נייד על טיסות מעשרה שדות תעופה שונים במזרח התיכון ובאפריקה, זאת בשל החשש כי גורמי טרור מתכננים לתקוף מטוסי נוסעים עם פצצות שמוטמנות במכשירים אלקטרוניים.

לתשע חברות תעופה משמונה מדינות מוסלמיות ניתנו ארבעה ימים לאסור הכנסת כל מכשיר אלקטרוני הגדול מטלפון או סמארטפון. עם זאת, נמסר כי עדיין יהיה ניתן לאחסן את המכשירים בתא המטען של המטוס.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.