גוגל הסירה את שמה של "פלשתין" מגוגל מפות והחליפה אותה בישראל, כך טוענים בפורום העיתונאים הפלשתיניים. בהצהרה שמסרו שלשום (ו'), אמרו בפורום כי החלטת גוגל, שהתקבלה ב-25 ביולי, היא "חלק ממזימת ישראל לייסד את שמה כמדינה לגיטימית בעיני הדורות הבאים ולמחוק את זכרה של פלשתין אחת ולתמיד".

בפורום הוסיפו כי, "מהלך זה עוצב על מנת לזייף את ההסטוריה, הגיאוגרפיה ואת זכותם הטבעית של הפלשתינים למולדתם".

לדבריהם, מדובר ב"נסיון כושל לשבש את זכרונם של הפלשתינים והערבים ושל העולם כולו. העיתונאים סיכמו כי מדובר בצעד "שנוגד את כל המוסכמות הבינלאומיות" והפצירו בגוגל כי תבטל את ההחלטה.

פעילות מול הטרור ברשתות החברתיות

יש לציין כי לא מדובר במלחמה הראשונה אותה מנהלים הפלשתיניים נגד תאגיד רשת גדול. לאחר שהשר לבטחון פנים ושרת המשפטים פגשו נציגים מחברת "פייסבוק", הרשת החברתית החלה לסגור עמודי פייסבוק המסיתים לביצוע פיגועים נגד ישראל, בהם גם דפי פייסבוק המזוהים עם תנועת חמאס.

בין הדפים שנסגרו נמצאים עמודי הפייסבוק של התנועה האסלאמית ודפי תאי הסטודנטים האסלאמיים של אוניברסטיאות אלנג'אח, ביר זית, אלקודס, חברון ואוניברסיטת בית לחם. פייסבוק סגרה בעבר גם את הדף הרשמי של חמאס ואת דף הפייסבוק "שיהאב", לו היו למעלה ממליון עוקבים, אך העמוד נפתח בכל סגירה מחדש, כאשר הוא זוכה לחשיפה רבה.

במקביל להגבלות של פייסבוק וגוגל, חמאס נאלצה להתמודד עם סגירות של חשבונותיה באנגלית, עברית וערבית, כשגם חשבונו של דובר הארגון, אבו עוביידה נסגר. כל העת ישנה מלחמת חפירות בין הרשתות החברתיות ובין מפעילי העמודים, כשהחשבונות נסגרים על ידי ההנהלה ונפתחים מחדש על ידי ארגוני הטרור.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20