דף הבית > תרבות > הסופר אהרן אפלפלד הלך לעולמו

הסופר אהרן אפלפלד הלך לעולמו

חתן פרס ישראל, שהיה מהקולות הבולטים בספרות השואה בארץ ובעולם, הלך לעולמו בגיל 85. השרה רגב: "סיפוריו יישארו לעד בזיכרון הלאומי"

הסופר אהרון אפלפלד, חתן פרס ישראל לספרות יפה לשנת תשמ"ג, הלך הלילה לעולמו בגיל 85.

אפלפלד, שנולד ברומניה ושרד את השואה, הקדיש לבות מיצירותיו לחוויותיו כנער בשואה או כצעיר ניצול השואה בישראל הצעירה. בין ספריו הנודעים: "עשן", "אבי ואמי" ו"קטארינה".

אהרון אפלפלד ז"ל. צילום: פלאש 90
אהרון אפלפלד ז"ל. צילום: פלאש 90

רבות מיצירותיו משקפות את חוויותיו כנער בשואה או כצעיר ניצול השואה בישראל הצעירה, וכן הוא עוסק בתיאור ההתרחשויות שקדמו לשואה, בעיקר בכל הנוגע למצבו של היהודי באירופה שלפני מלחמת העולם השנייה, והדילמות התרבותיות שהעסיקו אותו.

ספרו האחרון – "תימהון", יצא לאור בשנת 2017.

בנוסף לפרס ישראל הוא זכה גם בפרס עליית הנוער לספרות יפה, פרס ברנר לספרות, פרס מילוא לספרות, פרס אוסישקין ופרס מדיסיס לסופר זר.

שרת התרבות והספורט מירי רגב מסרה: "הצטערתי להתבשר על מותו של  הסופר הנערץ אהרון אפלפלד ז"ל. אהרן ז"ל עסק בכתיבתו בשואה הנוראה והותיר לכולנו זיכרונות כתובים, הנוגעים בעולם יהודי שלם, שהיה ואיננו. חרוטה בי לעד אמירתו, כי הוא בא מהחיים ולא מתמסר לדמיונות. במותו הותיר אותנו עם סיפורי חיים שלמים, שיישארו עמנו לעד, באישון העין של הזיכרון הלאומי והאישי".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

השף המפורסם בעולם הגיע לביקור בירושלים

השף המגה סטאר גורדון רמזי נצפה בסמטאות העיר העתיקה. הוא העלה לחשבון האינסטגרם עשרות סרטונים והכריז: "אני בירושלים - המקום הזה מטורף!"