מצעד החיים – בהובלת הנשיא: נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין יוביל את מצעד החיים הקרוב שיתקיים ביום שייערך ביום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע"ח.

מצעד החיים תשע"ז
מצעד החיים תשע"ז

מזה שלושים שנה נערך המצעד מאושוויץ לבירקנאו, ומדי שנה יוצאת מישראל משלחת מכובדים הצועדת בראשו. הנשיא יוביל את המצעד יחד עם כל הצמרת הביטחונית של ישראל במלאת 70 שנים להקמת המדינה.

יצוין כי גם המשלחת תשתתף בטקס המרכזי לציון יום השואה והגבורה בתום הצעדה.

"לכל אחד מאיתנו יש מספר על היד, אך לא מאושוויץ באנו ולא לאושוויץ אנחנו הולכים", אמר הנשיא. "במצעד החיים נצעד יחד בגאווה, בכירי מערכת הביטחון, בני נוער, קצינים וחיילים, כאשר שורדי השואה הולכים לפנינו, בראש המחנה. כל צעד קטן שלנו במצעד הזה הוא צעד גדול בהיסטוריה של העם היהודי. עם שיונק משורשיו, שזוכר את בניו ובנותיו וצועד אל עתידו, גאה ובטוח".

יו"ר מצעד החיים ד"ר שמואל רוזנמן מסר בתגובה: "התעצמותם של קולות אנטישמיים וגזעניים בעולם לאחרונה מוכיחים עד כמה התכנית החינוכית של מצעד החיים חשובה והכרחית הן בלימוד והנצחת זיכרון השואה והן להעצמת והטעמת ערכים של סובלנות וקבלת האחר". לדבריו, "במלאת 30 שנה, אנו שמחים וגאים שנשיא המדינה נתן הסכמתו לצעוד יחד עם ראשי מערכת הביטחון בראש עשרות אלפי הצעירים במצעד החיים ולהעביר את המסר כי העולם חייב לקחת אחריות ומחויבות משותפת שלעולם לא עוד".
אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי