ראובן (רובי) ריבלין דחה את בקשתו של אלאור אזריה לקבלת חנינה. הנשיא בחר לקבל את המלצת הצבא על פני המלצת אביגדור ליברמן והודיע כי הוא מסרב לחון אותו.

ריבלין ואזריה. צילום: פלאש 90
ריבלין ואזריה. צילום: פלאש 90

״נשיא המדינה נתן דעתו לעבירות שבוצעו על ידך ולנסיבותיהן, לכל הדברים שנכתבו בבקשתך, לכל החומר וכן לחוות הדעת שהובאו בפניו והחליט לדחות את הבקשה", כתב הנשיא.

"מעיון בחומר שהונח לפניו למד הנשיא כי בגזר הדין הביאו בחשבון בתי הדין הצבאיים את הנסיבות המועלות על ידך, המופיעות בחלקן בבקשת זו, כשיקולים לקולא, וציינו כי בהתחשב בהן הקלו עמך בדין".

ריבלין הדגיש כי הרמטכ"ל כבר הפחית ארבעה חודשים מעונש המאסר בפועל משיקולי חסד ורחמים. "מתוך כך", נכתב, "סבור הנשיא כי במכלול השיקולים ולאור האמור לעיל, הקלה נוספת בעונש תפגע בחוסנם של צה"ל ושל מדינת ישראל". לדברי הנשיא, "ערכי צה"ל ובתוכם טוהר הנשק הם יסוד מוסד בעוצמתו של צה"ל ותמיד עמדו לנו במאבק הצודק על זכותנו לבית לאומי ובטוח ובבנייתה של חברה איתנה".

לסיום, כתב הנשיא, כי "הובאה בחשבון העובדה כי אתה צפוי לעמוד בפני הועדה לעיון בעונש שתשקול את שחרורך בעוד כשלושה חודשים".

משפחת אזריה קיבלה בעצב רב את תשובת הנשיא ⁦‪‬⁩אחד מבני המשפחה מסר: ״זה יום עצוב לנו, למדינה ולחיילי צה״ל. נקרא את התשובה ואז נגיב מסודר״.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.