המשטרה תבקש הערב (מוצ"ש) להאריך את מעצרם של שישה חשודים בחטיפת אדם ודרישת כופר מבני משפחתו. אמש איתרה המשטרה את הקורבן ותפסה החשודים לאחר מרדף.

מעצר החשודים, אמש. צילום: דוברות המשטרה
מעצר החשודים, אמש. צילום: דוברות המשטרה

ראשית הפרשה אמש בשעות הלילה, עת הגיע תושב כפר כנא לביתו של מכר תושב זרזיר וביקש ממנו להצטרף אליו לנסיעה. המכר, בשנות ה-40 לחייו, הסכים ונכנס לרכבו של הגבר. ברכב חיכו שני גברים נוספים, אף הם תושבי כפר כנא. החשודים הציגו לקורבן רכב נוסף הנוסע בעקבותיהם המשמש אותם כתגבור במידה ויתנגד להם. הם הבהירו לקורבן כי אם לא ימסור לידיהם סכום בן אלפי שקלים הם יפגעו בו.

החטוף אמר כי אין בידו סכום כזה ואין לו אפשרות להשיגו. בתגובה החשודים הובילו את הקורבן לעומקו של שדה חיטה הקרוב לצומת בית רימון, שם הכו אותו בחוזקה, כבלו אותו ואף גרמו לו לכוויות באמצעות גחלים בחלקי גופו השונים. החוטפים התקשרו לבני משפחתו של הקורבן והציבו להם אולטימטום.

אחיו של החטוף הגיע מידית לתחנת משטרה וסיפר להם על שיחת הכופר. השוטרים הפעילו אמצעים טכנולוגים מתקדמים לאיתור הקורבן ובנוסף הזניקו לאזור מסוק וכוחות משטרה רבים. הכוחות חסמו את צירים המובילים לצומת בית רימון במטרה לחסום הגשת סיוע לחשודים ולמנוע מהם להימלט מהמקום. במקביל החלו סריקות רגליות אחר הקורבן והחשודים.

מעצר החשודים, אמש. צילום: דוברות המשטרה
מעצר החשודים, אמש. צילום: דוברות המשטרה

הכוחות הצליחו לאתר את מקום המסתור בו הוחזק החטוף. עם הגעת השוטרים התפתח מרדף רגלי אחר החשודים שהחלו להימלט, במהלכו נעצר אחד החשודים. בהמשך בסיוע מסוק ואמצעים נוספים הצליחו השוטרים לאתר את חמשת החשודים הנוספים כשהם שכובים על הקרקע מוסתרים מאחורי השיבולים בשדה שגודלו עשרות דונמים והצמחייה בו גבוהה וסבוכה.

כל ששת החשודים נעצרו ובנוסף נתפסו שני כלי הרכב ששימשו אותם לחטיפה. כאמור, הערב יובאו החשודים לבית משפט השלום בנצרת והמשטרה תבקש להאריך את מעצרם.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל עשתה מאמצים רבים ללכוד את החשודים על חם. לכידתם של החשודים בזמן קצר תוך הפעלת כל האמצעים מראה כי כולם שווים בפני משטרת ישראל ואין הפרדה בין דם לדם והיא פועלת בכל המגזרים במטרה למגר את האלימות ולהביא את העבריינים לדין".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20