המשטרה סיימה חקירה נרחבת בעניינה של מפלגת בל"ד ובעלי תפקידים מרכזיים אחרים בחשד לביצוע עבירות בתחום טוהר המידות וכן עבירות נוספות. בסיומה של החקירה המליצה המשטרה להעמיד לדין את שלושת חברי הכנסת של בל"ד: , ואזברגה.

זחאלקה, זועבי וגטאס. צילום: פלאש 90
זחאלקה, וזועבי. צילום: פלאש 90

 

במסגרת החקירה, נחקרו מספר רב של מעורבים, חלקם באזהרה, לרבות נבחרי ציבור.

החקירה התנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433, ובליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, ועניינה דיווחים שהועברו למבקר המדינה על ידי המפלגה בנוגע לכספי תרומות בבחירות 2013 ובנוגע לדיווחים על הוצאות בבחירות 2015.

עם סיום החקירה סבורה היחידה החוקרת כי נתגבשה תשתית ראייתית לכאורה כנגד בעלי תפקידים במפלגה, כל אחד על פי חלקו לביסוס החשד למעורבות בעבירות מתחום טוהר המידות, קבלת דבר במרמה, , , מרמה והפרת אמונים וכן עבירות נוספות.

תיק החקירה הועבר לעיון הפרקליטות לצורך עיון והחלטה.

מבל"ד נמסר בתגובה: "זו הסלמה מסוכנת ברדיפה הפוליטית נגד הנהגת הציבור הערבי, בהמשך להסתה הפרועה של פוליטיקאים נגד מפלגות ערביות. בל"ד דוחה בתוקף את החשדות לכאורה נגד פעיליה או חבריה. המשטרה מנסה להפוך עניין מנהלי או אי סדרים כספיים לכאורה במערכת הבחירות לעניין פלילי כדי לאזן המלצות בעניין נתניהו. חשוב לציין כי אף אחד בבל"ד לא נחשד או נחקר על קבלת טובות הנאה או כספים לעצמו. בל״ד בטוחה שבסופו של יום החשדות יתבררו כמופרכות".

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.