משבר בדרך לסיום. גורמים בכירים בפמליית רה"מ מעריכים שמשבר התאגיד יבוא לפתרונו על ידי שילוב עובדי רשות השידור בתאגיד באחוזים יותר גבוהים ממה שסוכם עד עכשיו, כך מדווח שליח ערוץ 20 לסין שמעון ריקלין. במקביל, דנים בקואליציה עדיין דנים בהחלפת בעלי התפקידים הבכירים בתאגיד.  

הבוקר (ב') צפויה להתקיים פגישה בין מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד ומנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, כך עפ"י פרסום בידיעות אחרונות. ההערכה היא כי תאגיד השידור הציבורי "" יחל את שידוריו במועד המתוכנון, 30 באפריל, אך ראשיו, היו"ר גיל עומר והמנכ"ל אלדד קובלנץ, יודחו. בנוסף יוגבר הפיקוח על גוף השידור החדש.  אמש נפגש באב"ד עם השר יריב לוין בפגישה שהסתמנה כחיובית ונכונה לה פגישת המשך. "אווירה טובה ורצון משותף למצוא פתרון", אמרו השניים לאחר מכן.

אולפני "כאן", בתל אביב. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
אולפני "כאן", בתל אביב. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

השר נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי, ניסה אף הוא אמש לפשר בסוגיית תאגיד השידור הציבורי. עפ"י הצעתו, התאגיד יקום כמתוכנן, אך חוק התקשורת החדש יוחמר והפיקוח עליו יוגבר, כך לפי דיווח של אתר 'וואלה'. בנט נפגש עם שר האוצר כחלון ודן עמו בנושא והעביר מסרים גם לאנשי נתניהו. במסיבת העיתונאים בה השתתפו אמש כחלון ובנט לכבוד הסכם השכר החדש עם הסתדרות המורים, קרא בנט להימנע מהליכה מבחירות בעקבות המשבר. לקריאותיו הצטרפתו שר הפנים אריה דרעי ושר הביטחון אביגדור ליברמן.

הבוקר אמר בנט  ל'קול ישראל' כי כולם מעוניינים בסיום המשבר וכי הוא אופטימי. יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן (ליכוד), שהיה בעין הסערה, הרגיע הבוקר בערוץ 10 ואמר כי "המשבר יסתיים. בחירות לא יהיו על העניין הזה, אבל כן יהיו בחירות אם הליכוד לא יוכל להשפיע כמו שהוא חושב שהוא יכול להשפיע".

נשיא המדינה ראובן ריבליו הנמצא כעת בביקור בוייטנאם הביע הסתייגות מהליכה לבחירות. "נושאים את שם התקשורת לשווא כאשר מערבים את נושא התאגיד עם נושא הקדמת הבחירות. לישראל יש כל-כך הרבה בעיות, והקדמת בחירות בגלל נושא זה הוא דבר מיותר לחלוטין". לדבריו האיומים על הליכה לבחירות אינם רציניים. "כיושב ראש הכנסת שאלתי בזמנו – בחוכמה היהודית אנו אומרים 'ישן מפני חדש תוציאו', ואתם מבקשים להוציא את הישן מבלי שבניתם את החדש. אבל אתם היום מבקשים להחזיר את הדברים למקומם, זה כמו לנסות להחזיר את החביתה לתוך קליפת הביצה".

לדבריו, "ניתן לפתור את הבעיה של אותם אנשים שצריך לעזור להם, והם יכולים להועיל לשירות הציבורי. צריך לבחון מה אופיו של השירות הציבורי, לדאוג לשירות הציבורי, ולא לעסוק בזוטות כמו מה יהיה במקום מי. השידור הציבורי הוא דבר חשוב. צריך למסד אותו, לשקם אותו ולדאוג שהוא יהיה שידור של הציבור למען הציבור".

רה"מ: "הנושא היקר ביותר לליבי הוא התקשורת"

רה"מ בנימין נתניהו טרם התייחס לנסיונות הפשרה. לפי דיווח בחדשות 2, עוד בטרם החלו נסיונות הגישור הסביר רה"מ למקורביו את מקור התנגדותו לגוף השידור החדש:  "לא הבנתם אותי נכון ב-2014 ואתם לא מבינים אותי נכון גם עכשיו. אתם מספרים כל הזמן שכל מה שאני רוצה זה שלטון, אבל במבחן התוצאה, הייתי מוכן לוותר אז כשראיתי שאני לא מצליח להשיג כלום, וגם עכשיו – כי הנושא היקר ביותר לליבי הוא התקשורת".

כזכור רה"מ הביע בשבוע שעבר ספק סביב "התאגיד" לאחר חשיפת אתר ערוץ 20 כי עיתונאית בארגון, סמאח וותד, שיתפה בחשבון הטוויטר שלה ציוץ המהלל את המחבל באסל אל ערג' שחוסל בהיתקלות לילית עם כוח ימ"מ ברמאללה. וותד צייצה מחדש ציוץ של עמוד בשם "palestine info center" בו מופיע ציור של המחבל אל ערג' תחת הכיתוב "האינטלקטואל הוא הראשון להילחם ולעולם לא מוותר". המחבל עמד בראש חוליית טרור שתכננה לבצעה פיגועים אל מול יעדים ישראליים. הוא תכנן פיגועים והיה מעורב ברכש אמל"ח. אל ערג' עצמו היה אחראי על רכישת האמל"ח.

התאגיד בחר להשעות את העובדת שבינתיים חזרה לעבוד. בתגובה לפרסום כתב רה"מ בעמוד הפייסבוק שלו: "איך יראה השידור הציבורי תחת התאגיד? כתבת של תאגיד השמאל היללה מחבל. הייתם מצפים שהיא תפוטר? לא, היא רק ״מושעית״. בתאגיד השמאל בוחרים לתת מקום לתומכי מחבלים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.