10:27 18/02/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > המרד בשריון ממשיך: חיילים נשלחו לכלא בפעם הרביעית

המרד בשריון ממשיך: חיילים נשלחו לכלא בפעם הרביעית

שלושה חיילים נשלחו לכלא ל-20 ימים נוספים ו-12 חיילים אחרים צפויים גם הם בקרוב להישלח לתקופות מאסר. צה"ל: "מגנים תופעות סרבנות"

15 חיילים מתוך עשרות החיילים שסירבו לשרת בחיל השריון הועמדו לדין כששלושה מהם נשלחו למאסר בפעם הרביעית. כך נחשף אמש בחדשות 0404

טנקים ברמת הגולן.
אימון חיל השריון ברמת הגולן.

שלושה חיילים מתוך ה-15 שסיימו את תקופת המאסר השלישית, נשפטו ונשלחו ל-20 יום. עם שאר החיילים צה״ל מנהל שיחות בטרם יוחלט אם להעמידם לדין. בצה״ל אישרו כי לגבי 12 סרבנים אחרים טרם נתקבלה החלטה.

כך שלמעשה, מאז גיוסם החיילים הם יושבים ברציפות בכלא, ויצאו ממנו רק למשפטים שבהם שבהם השתתפו על תקן נאשמים. חבריי החיילים סיפרו כי הם מעוניינים לשרת בגבעתי או בגולני ומבקשים שצה״ל יקבל את בקשתם.

אלא שגורמים בצה"ל דחו את הדברים ומסרו לחדשות 0404: ״צה״ל זה לא פיקניק. באים בגאווה לשירות של מינימום שלוש שנים ומצפים מהחיילים למקסימום מוטיבציה. לצבא יש צרכים ואם הוחלט שעליהם לשרת במקום מסוים, זו חובתם. בצדק רב הם נשלחים פעם אחר פעם לכלא. בסופו של דבר הם ילמדו לקבל מרות״.

מדובר צה״ל נמסר בתגובה: ״השירות בצה"ל הוא זכות וחובה, ככלל החיילים והלוחמים משובצים לפי רצונותיהם וצרכי המערכת הצבאית. במקרה המדובר, 3 חיילים סירבו ברביעית להתגייס לחיל השריון ונשפטו בהתאם. צה"ל מגנה את תופעת הסרבנות ומקרים מסוג זה יטופלו בחומרה, לפיכך החיילים נשפטו ל- 20 ימים בכלא״.

כזכור, לפני כחודש 86 מתגייסים שיועדו להגיע לחיל השריון – סירבו להתפנות ולהתגייס לחיל. בעקבות הסירוב ההמוני נשלחו מחציתם למעצר בבקו"ם, אך החצי השני נשלחו לכלא צבאי לתקופות מאסר שאצל חלקם נמשכות עד היום.

 

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

תושבי נצרים לשעבר: "יש כעס, אבל בעיקר כאב גדול"

אחרי שצה"ל תקף אמש ביישוב בו גר עד לפני 12 שנים וחצי, יאיר הלר אומר לערוץ 20: "זה תרחיש שכולם ידעו שיקרה כשעם ישראל יצא משם"